MojAndroid

Zábavný priemysel sa čoraz častejšie dostáva do povedomia aj bežných používateľov smartfónov, a to predovšetkým prostredníctvom hier. V tejto oblasti bol rok 2015 doslova výnimočným, keďže vývojári nám ponúkli desiatky zaujímavých titulov, ktoré si našli svoje cieľové skupiny a v obchode Play zožali obrovský úspech.

My si spoločne pripomenieme tie najzaujímavejšie z nich, ktoré zaujali nielen nás v redakcii, ale aj široké spektrum ľudí a právom sa radia k najsťahovanejším, respektíve najobľúbenejším, momentálne dostupným titulom v obchode Play. Vybrať z množstva kvalitných hier je ale poriadne náročné, preto ak nejakú v našom rebríčku nenájdete, tak určite sa o jej názov s nami podeľte prostredníctvom komentárov pod článkom. (poznámka: Niektoré tituly zaradené do rebríčku boli vydané skôr ako v tomto roku, pre ich populárnosť sme ich však do nášho výberu aj tak pridali)

Dead Effect 2

Vyše 60 tisíc hodnotení a celkový rating väčší ako 4 hviezdičky naznačujú, že Dead Effect 2 rozhodne nepatril len k výstrelom do vzduchu, ale svojou kvalitou skutočne očaril státisíce hráčov po celom svete. Bodaj by nie, veď okrem mimoriadne zaujímavého príbehu, v ktorom bude vašou úlohou bojovať proti nepriateľským vojskám a príšerám, tu na vás počká aj jednoduchý herný princíp, na ktorý si veľmi rýchlo zvyknete a s ovládaním tak nebudete mať najmenší problém. Za spomenutie stojí rozhodne aj skvelá grafika, ktorá patrí medzi hlavné prednosti samotného FPS RPG titulu. Ten je v Google Play dostupný celkom zdarma, ak vás teda zaujal, rozhodne po ňom neváhajte siahnuť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Prune

Uznávame, že ďalší titul v našom výbere nemusí zaujať každého z vás. Tak či onak – v obchode Play ide i mimoriadne obľúbenú hru, čomu sa my rozhodne nemôžeme čudovať. V dobe, kedy sa vývojári predbiehajú v dokonalejšej grafike a možnostiach hrania, sa v ponuke objavil titul, ktorý ponúkne nielen pekne spracované animované grafické prostredie, ale tiež herný princíp, ktorý pochopí azda aj novorodenec. Úlohou hráča bude pritom vypestovať svoj vlastný strom a zachrániť tak kyslík na našej takmer zničenej planéte. Nebude to ale také jednoduché, ako si možno mnoho z vás myslí. Okrem zasadenia semiačka a polievania tu na vás budú čakať rôzne úlohy vo forme orezávania koreňov, respektíve štepenia a podobne.

Verzia: 1.0.61
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 1.0.61
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

FIFA 16

Nie nadarmo sa vraví, že futbal patrí k najobľúbenejším kolektívnym športom sveta – ak dokonca v tomto rebríčku nezaujal prvú priečku. Dokazuje to aj titul FIFA 16, ktorý predstavuje pokračovanie najznámejšej futbalovej hernej série FIFA, ktorá poznáme už nielen z desktopov, ale aj z herných konzol a v poslednej dobe aj práve z tabletov a smartfónov. Aj tu pritom patrí k titulom, ktoré používateľovi ponúknu dokonalý zážitok z hry, ako i množstvo možností a vylepšení, ktoré môže využiť. Zaujímavosťou je, že zatiaľ čo pri drvivej väčšine futbalových titulov nájdete len „no name“ hráčov a tímy, tu je to iné. EA totiž vlastní práva, ktoré jej vývojárom dovoľujú využívať reálne mená hráčov, názvy futbalových klubov, ale aj ich domovských stánkov, čo robí hrou ešte autentickejšou, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Verzia: 3.3.118003
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.118003
Aktuálna cena: Zdarma

Crossy Road

Máme tu ďalší príklad toho, že na to, aby sa hra stala populárnou, nepotrebuje vôbec najnovšiu 3D grafiku v kombinácii s dokonalými efektami, respektíve herný princíp, ktorý by výrazne vyčnieval nad konkurenciou. Obľúbenosťou sa totiž môže popýšiť aj zdanlivo podpriemerný titul, ktorý dokáže pozornosť upútať svojou „kockatou“ grafikou. Tá sa stupňuje so zistením, že plošinovka Crossy Road ponúkne prakticky všetko, čo hráč od kvalitného titulu požaduje. V tomto prípade môžeme vravieť o humornom spracovaní, keďže hlavnými hrdinami titulu budú zvieratá, ktoré sa snažia dostať cez nebezpečné prostredia do svojho vytúženého cieľa cez diaľnice, rieky alebo koľajiská. Či sa im to podarí pritom závisí len na šikovnosti hráča

Verzia: 2.4.8722
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.8722
Aktuálna cena: Zdarma

BADLAND

Na prvý pohľad sa môže zdať, že hra BADLAND je zasadená doslova do rozprávky. Krásne prostredie lesa, v ktorom sa dej odohráva, doplnené o upokojujúce zvuky a obyvateľov tohto prostredia zastúpených rôznymi zvieratami naznačuje, že hra ponúkne idylické prostredie, v ktorom sa hádam ani nič negatívne nemôže udiať. Prvotné zdanie ale klame a v prirodzenom domove kvetov a stromov niečo nie je v poriadku. Hráč a pritom vžije do kože jedného z obyvateľov lesa a vydá sa cestou pátrača, ktorý sa pokúsi zistiť, čo tu nesedí. Po ceste ho pritom čaká množstvo nepriateľov a pascí, do ktorých sa môže veľmi jednoducho chytiť. Úlohou hráča bude vypátrať záhadu a dostať sa až na koniec mapy. Ak túžite po hre so svojimi priateľmi, nemusíte zúfať, BADLAND totiž ponúkne tiež mód multiplayer, ktorý dovoľuje hru súčasne až štyroch hráčov na jedinom zariadení, pričom zo všetkých prežije len ten najšikovnejší.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Modern Combat 5: Blackout

Po hre Dead Effect 2 sme sa rozhodli zaradiť do nášho výberu je  5. pokračovanie obľúbenej hernej série Modern Combat. Dôvodov je pritom viacero. Jedným z nich je krásne spracovanie samotnej hry, ktorá ponúka dokonalú grafiku, množstvo zbraní, s ktorými môže hráč bojovať, chytľavý príbeh, ktorý vás donúti ponechať svojej Android zariadenie v rukách pokojne aj niekoľko hodín, ale aj mnoho ďalších faktorov, ktoré robia z Modern Combat 5: Blackout jednu z najsťahovanejších a najobľúbenejších hier, aké kedy boli v obchode Play dostupné. Navyše, tá prešla pred niekoľkými dňami jednou z mnohých aktualizácií, ktorá ešte vylepšila jej pôvodnú verziu a hráč tak bude mať opäť o čosi väčší zážitok z hrania. Ak vás titul zaujal, neváhajte si ho stiahnuť aj pomocou nižšie priloženého odkazu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Cut the Rope: Time Travel

Zúfať nemusia ani milovníci logiky a titulov z tejto kategórie. Aj tá si totiž v našom dnešnom výbere našla svoje zastúpenie a vzorne ju bude reprezentovať hra Cut the Rope: Time Travel. Myslím, že hernú sériu Cut the Rope netreba nijako zvláštne predstavovať, keďže ide azda o najznámejší rad herných titulov, ktorý je v obchode Play dostupný. Ten pritom ponúkne hráčovi poriadne veľké množstvo levelov, v ktorých má možnosť si vcelku slušne ponamáhať mozgové závity. V kombinácii s kreslenou grafikou, ktorá pôsobí upokojujúco, jednoduchou hudbou a spracovaním, ktoré neponúka zbytočne prehnané množstvo možností, vytvára Cut the Rope: Time Travel takmer dokonalý celok, ktorý by rozhodne nemal chýbať v Android zariadení žiadneho z milovníkov logických a puzzle titulov.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

The Room 2

Vitajte v tajomnej miestnosti, kde na vás čaká poriadne veľké množstvo hlavolamov, ktoré bude potrebné vyriešiť. Myslíme, že titul The Room 2 netreba nijako špeciálne predstavovať, spomenúť snáď možno stačí fakt, že ide o jeden z najkvalitnejších logických titulov, aké sme kedy mali možnosť v obchode Play zahliadnuť. Dosahuje to aj neuveriteľné hodnotenie používateľov, kde dosahuje The Room 2 až 4,9 z celkovo 5 hviezdičiek, pričom v otázke kvality hlasovalo takmer 150 tisíc hráčov.

Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

Angry Birds Space

Len ťažko možno nájsť lepšiu a známejšiu hernú sériu, akou je legendárny Angry Birds. Nahnevané vtáčiky sú tu s nami už niekoľko rokov, pričom vývojári nás pravidelne obdarúvajú novými, lepšími a originálnymi verziami, kde sa s obľúbenými postavičkami máme možnosť pravidelne stretávať. Inak tomu nebolo ani v roku 2015, kedy v sťahovanosti „vystrelil“ titul Angry Birds Space zasadený do vesmírneho prostredia, čomu sa nemôžeme absolútne čudovať.

Verzia: 2.2.12
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.12
Aktuálna cena: Zdarma

Hitman GO

Túžite po kvalitnom ťahovom titule? Potom by Hitman GO rozhodne nemal uniknúť vašej pozornosti. Práve Hitman je totiž vážnym ašpirantom na zisk logického titulu roku, čo dokazuje nielen pekným grafickým spracovaním, ale aj zaujímavým príbehom, v ktorom bude úlohou hráča navigovať postavičku Hitmana tak, aby sa táto dostala aj na miesta, kam široká verejnosť zväčša vkročiť nemôže.

Verzia: 1.12.86482
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 1,09 €
Verzia: 1.12.86482
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 1,09 €

Monument Valley

Pri logických tituloch ešte na malý moment ostaneme, bolo by totiž hriechom nespomenúť jednu z najobľúbenejších a najkvalitnejších hier z tohto žánra, ktorou nie je nič iné, ako Monument Valley. Príbeh titulu je väčšine známy, hráč tu totiž bude prevádzať krajinou rôznych geometrických útvarov princeznú, ktorú musí bezpečne dopraviť až do cieľa.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Hearthstone Heroes of Warcraft

Na to, aby ste obľubovali tituly takéhoto charakteru, nestačí len žiadosť po hre, ktorá zabaví na určitý čas. Vyžaduje si to dlhé hodiny hrania a zmýšľania, pri ktorom sa hráč bude musieť rozhodnúť, ako viesť svoje útočné akcie. Titul Hearthstone Heroes of Warcraft čerpá námet z o čosi známejšej hry League of Legends, ktorá je už istý čas dostupná vo svojej desktopovej verzii.

Verzia: 10.4.23576
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.4.23576
Aktuálna cena: Zdarma

Thomas was Alone

Ak by ste podľa názvu očakávali, že hlavným hrdinom titulu bude akýsi chlapec Thomas, potom by ste sa poriadne mýlili. Thomasom totiž nebude nič iné, ako obdĺžnik, s ktorým bude hráč zdolávať svet plný prekážok, pričom sa bude snažiť rozlúštiť tajomstvo svojej existencie v podivnom prostredí. To, či sa mu to podarí, závisí pritom len na vašej šikovnosti.

Verzia: 1.0.3
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 4,59 €
Verzia: 1.0.3
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 4,59 €

The Simpsons™: Tapped Out

Žltá rodinka známa predovšetkým z animovaného seriálu, ktorý vznikol v Amerike, je tu s nami už niekoľko desaťročí, bolo preto len otázkou času, kedy sa presunie aj do herného priemyslu. V rámci Androidu sa tak stalo v roku 2015, kedy si získala státisíce sŕdc po celom svete – a my sa vzhľadom na kvality samotného titulu tomuto faktu rozhodne nemôžeme čudovať.

Verzia: 4.32.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.32.1
Aktuálna cena: Zdarma

Voxel Rush: 3D Racer Free

Nekonečná cesta za víťazstvom. Aj takto jednoduchom by sa dala pomenovať hra Voxel Rush: 3D Racer Free, ktorá v sebe kombinuje nekonečné Endless runner v spojení s klasickou pretekárskou hrou, ktorej cieľom je dostať sa čo najďalej, Na trati ladenej do prostredia Material dizajnu na vás čaká množstvo prekážok, ktorým sa musíte vyhnúť.

https://youtu.be/saFcJ3Gc04A

Threes!

Aj hra s číslicami môže byť zaujímavá. Neveríte? Potom ste pravdepodobne ešte neobjavili titul s názvom Threes, ktorý sa v obchode Play teší veľkej obľube. Dôvodom je zábavné poňatie matematiky, ako i herný princíp, ktorý nás núti zamyslieť sa nad svojimi úkonmi a nevedome tak trénuje naše reakcie a v neposlednom rade tiež pamäť. Viac o samotnej hre vám napovie už nižšie priložené video.

Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €
Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €

Minecraft: Pocket Edition

Bližšie predstavovať hru Minecraft by bolo zrejme zbytočné. Titul s „kockatou“ grafikou sa preslávil predovšetkým vďaka svojej desktopovej verzii, ktorú dodnes obľubujú mladšie ročníky hráčov. Vývojári ale nezaspali na vavrínoch a po počítačoch sa presunuli aj na inteligentné zariadenia, výsledkom čoho je optimalizovaný Minecraft pre Android zariadenia.

Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 6,99 €
Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 6,99 €

Ďalšie tituly, ktoré nás zaujali

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: 3.2.0
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: 3.2.0
Aktuálna cena: 2,39 €
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: 4,99 €
Verzia: 1.13.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.13.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: 3.0
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: 1.2.12785
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,69 €
Verzia: 1.2.12785
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,69 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.4.0
Pôvodná cena: 3,19 €
Aktuálna cena: 3,59 €
Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: 1.2.2.4
Aktuálna cena: 2,69 €
Verzia: 1.2.2.4
Aktuálna cena: 2,69 €
30.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+