MojAndroid

Dnešá digitálna doba nás mnohých úplne pohltila. To so sebou prináša množstvo negatív, no nájdu sa aj nejaké pozitíva. Tie môžeme hľadať napríklad v súžití partnerov, ktorí majú teraz k dispozícii množstvo zaujímavých možností, ako si vzťah v niektorých smeroch uľahčiť alebo aspoň spríjemniť. Tu prichádzajú na pomoc zaujímavé aplikácie, ktoré sú určené primárne pre páry. Okrem toho sa ale nájdu aj niektoré štandardne používané a často aj predinštalované aplikácie, ktoré majú užitočné funkcie pre partnerov.

Been Together

Been Together je ednoduchá aplikácia, ktorej primárnym účelom je zobrazovať počet dní od dôležitého míľnika vo vašom vzťahu. Môže ísť o úplný začiatok vťahu, prípadne dátum zasnúbenia alebo svadby, rozhodnutie je iba na vás. Podobných aplikácií je v obchode Play veľa, no táto je odskúšaná a funkčná. Aplikácia vás aj upozorní na míľniky, ale aj výročia, vďaka čomu na dôležitý dátum určite nezabudnete. Výhodou je aj zobrazenie informácie o počte dní v jednom z widgetov, alebo dokonca na pozadí pracovnej plochy či zamknutej obrazovky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Couple

Aplikácia s príznačným názvom Couple (pár) ponúka množstvo zaujímavých funkcií špeciálne vytvorených pre zaľúbené páry, ale aj dlho spolu žijúcich partnerov. Základom je špeciálna súkromná časová os, na ktorú môžete spolu pripínať rôzne informácie, obrázky a záznamy o udalostiach. Aplikácia ale poslúži aj pri dočasnom odlúčení partnerov. Nechýba nástroj na chatovanie, posielanie pozdravov a mnohé ďalšie. Špecifickou funkciou aplikácie je tzv. ThumbKiss, ktorý robí presne to, čo by ste si predstavovali – prostredníctvom palca na obrazovke je možné poslať pusu na diaľku. Zobrazením umiestnenia vášho prsta na displeji vašej polovičky v reálnom čase a následného dotknutia na to isté miesto sa tak môžete takto digitálne zblížiť. V aplikácii poteší aj funkcia zdieľaných nákupných zoznamov či spoločného kalendáru.

Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma

Couplete

Alternatívou je aplikácia Couplete, ktorá ponúka menej možností, no má atraktívny dizajn a zaujímavé funkcie. Tiež je tu možné chatovať si s vašou polovičkou, zdieľať vaše želania, aby ste už nikdy nedostali nevhodný darček a vytvárať spoločnú časovú os s vašimi zážitkami. Partnerovi tiež môžete poslať ľúbostný list a ani v tejto aplikácii nechýba zdieľaný kalendár, ktorý vám pomôže lepšie si naplánovať spoločné aktivity.

Verzia: 1.993
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.993
Aktuálna cena: Zdarma

Between

Podobnou aplikáciou s niekoľkými špecifickými funkciami je aj titul Between. Ten vám tiež umožní pozrieť sa na presný počet dní, ktoré ste strávili vo vzťahu s partnerom. Okrem toho si môžete pozrieť napríklad aj aktuálne počasie na mieste, kde sa nachádza vaša polovička v čase, keď nie ste spolu. Nechýba nástroj na chatovanie a zdieľanie spoločných zážitkov. Aj tu nájdete spoločný kalendár a aj zoznam dôležitých dátumov.

Verzia: 5.1.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.1.8
Aktuálna cena: Zdarma

Google Keep

Google Keep síce nie je aplikáciou špeciálne určenou pre páry, no ponúka funkcie, ktoré pri vzájomnom spolužití s partnerom oceníte. Na mysli máme najmä možnosť zdieľania poznámok. Každú jednu poznámku z vášho zoznamu môžete zdieľať s vašou polovičkou. To je ideálne najmä pri nákupných a iných zoznamoch, kde v reálnom čase vďaka synchronizácii vidíte, čo ešte musíte kúpiť alebo spraviť a čo už spravil váš partner. Výhodou je v tomto prípade aj to, že je veľmi pravdepodobné, že aj váš partner má Google účet a nebude preto problém s vytváraním účtov v Google Keep. Okrem toho, ide o multiplatformovú aplikáciu, ktorá nie je obmedzená iba na zariadenia s Androidom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist

Z podobných dôvodov, ako predchádzajúcu aplikáciu, zaraďujeme do tohto zoznamu aj titul Wunderlist. Ten je veľmi dobre optimalizovaný pre zdieľanie viacerých poznámok. Ak je pre vás Keep príliš jednoduchý a chcete s vašou polovičkou zdieľať oveľa viac komplexnejších poznámok a zoznamov, Wunderlist je tá správna voľba. Okrem toho ide aj o extrémne výkonný nástroj na správu vašich vlastných povinností, takže určite stojí za vyskúšanie. Aplikácia vám tiež umožní zdieľať poznámky či úlohy v rámci celej vašej rodiny, čo sa môže aktuálne hodiť napríklad pri balení sa na dovolenku či pri organizovaní rodinných udalostí.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fotky Google

Zdieľanie fotografií je tiež jednou z funkcií, ktoré v rámci páru určite využijete. Ideálnou aplikáciou pre to sú práve Fotky Google. Tie vám umožňujú vytvoriť zdieľané albumy, do ktorých môžu pridávať fotografie viacerí používatelia. To je výhodou pri veľkých rodinných akciách, ale aj pri vytváraní dlhodobých albumov zachytávajúcich vaše spolužitie, dovolenky či deti.

Okrem toho Google nejaký čas ponúka v aplikácii Fotky aj možnosť zdieľať celú knižnicu fotografií s vaším partnerom či iným dôležitým človekom. Funkcia je dostupná už aj u nás – stačí otvoriť aplikáciu Fotky a zobraziť hlavné výsuvné menu naľavo a kliknúť na možnosť Zdieľaná knižnica. Tu si môžete okrem iného vybrať aj to, od akého dátumu chcete s niekým zdieľať fotografie, aby ste s partnerom napríklad nezdieľali fotografie z predchádzajúceho vzťahu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Mapy

„Kedy prídeš? Už si na ceste? Kde si teraz?“ To sú otázky, ktoré v rámci vzťahu padajú skutočne veľmi často. Úplne ich môžete eliminovať kontinuálnym zdieľaním polohy. To ale môže byť pre vás príliš veľké narušenie súkromia, a tak si dopredu zvážte, či to chcete podstúpiť. Ak sa ale na to dáte, k dispozícii máte jednoduchú funkciu v rámci aplikácie Google Mapy.

Tu totiž môžete s vybranými ľuďmi neustále zdieľať vašu polohu a aj vidieť, kde sa nachádzajú oni. To je ideálne riešenie pre páry, keďže osoby, s ktorými svoju polohu zdieľate, sami vyberáte. Ide znovu o jednoduchú funkciu, ktorú nájdete v aplikácii Google Mapy v hlavnom menu pod možnosťou Zdieľať polohu. Aktuálnu polohu vášho partnera si potom môžete umiestniť aj na pracovnú podobu v podobe šikovnej skratky do aplikácie, resp. priamo k tejto funkcii.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aké aplikácie využívate s vaším partnerom vy?

Podobným spôsobom je v rámci partnerského vzťahu možné využívať ešte oveľa viac rôznych aplikácií. Možno aj vy využívate nejakú funkciu, ktorej výhody v rámci spolužitia s partnerom ostatných používateľov nenapadli. Dajte nám preto vedieť v diskusii aké aplikácie používate s partnerom vy a ako vám uľahčili spolužitie :-)

12.8.2017

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+