MojAndroid

Film je fenoménom v „komunikačných“ médiách už od roku 1878, kedy vznikol prvý pohyblivý súbor fotografií. Začiatkom 20. storočia už bol film na úrovni, kedy sa plnili kinematografy a koncom prvej polovice 20. storočia ho spopularizovala televízia. Dnes sa nachádzame v dobe, keď film je našou každodennou súčasťou a je jednou z foriem oddychu a relaxu. Poskytuje množstvo podnetov a inšpirácií. Preto sme sa rozhodli vytvoriť krátky prehľad o tom, aké aplikácie vám k téme „film“ poskytuje Android smartfón.

Takže: pohodlne sa usaďte, vezmite si pukance a niečo na pitie… Začíname s filmom…

1.Netflix (zadarmo, streaming: iba v USA)

Vaše obľúbené filmy môžete sledovať kdekoľvek. Žiaľ, celý projekt streamovania je obmedzený na oblasť USA a oficiálne funguje len na vybraných zariadeniach. Navyše, musíte byť registrovaní na sieti Netflix.

Netflix
Netflix, Inc.
Verzia 1.5.2 (8. 11. 2011)
Veľkosť 6,1 MB
2.2+

Zadarmo

 

2.IMDb Movies & TV (zadarmo)

Niekedy potrebujete zistiť o filme, hercovi bližšie informácie. V tom prípade vám príde vhod aplikácia IMDb. Funguje cez webové rozhranie a pre lepší zážitok odporúčame stiahnuť si aplikáciu.

Aplikácia okrem množstva informácií poskytuje aj nákup filmov cez Amazon, čo môže byť užitočné pre každého filmového fanúšika, ktorý si chce rozšíriť svoju zbierku filmov.

IMDb Movies & TV
IMDb
Verzia Liší se podle zařízení (10. 11. 2011)
Veľkosť Liší se podle zařízen í
1.6+

Zadarmo

 

3.VLC Direct Pro (2.66 €)

Ak ste niekedy mali problém s prehrávaním filmu, VLC Media Player je vždy záchranou. Vo verzii pre PC ja zadarmo, prehrá všetky dostupné formáty videa a navyše, posledná verzia poskytuje streamovanie do iných zariadení.  

Tento fakt môže byť prospešný, keď sa chcete voľne pohybovať po dome a zároveň mať pri sebe prehrávač filmu. Stačí si nainštalovať VLC Direct Pro. Streamovať môžete z PC do Android zariadenia  alebo aj naopak.

VLC Direct Pro
QDevPlus
Verzia 7.1 (24. 11. 2011)
Veľkosť 877 kB
2.0+

68,74 Kč

 

4.Film Collection (zadarmo, ad-verzia 2,81€)

Kompletnú štatistiku, informácie a prehľad o vašej domácej zbierke filmov vám poskytne aplikácia Film Collection. Pomocou čiarového kódu, jeho nasnímania môžete mať kompletné informácie o vašom obľúbenom titule. Vyhľadávanie dát a informácií online je samozrejmosťou. Získate prístup k online recenziám, štatistikám sledovanosti obľúbených filmov. Svoj zoznam si môžete zálohovať a tak nie je problém pri zmene telefónu.

Film kolekce a inventář
Metosphere
Verzia 1.722 (2. 8. 2011)
Veľkosť 1,1 MB
1.6+

Zadarmo

Film kolekce + zásoby
Metosphere
Verzia 1.81 (22. 7. 2011)
Veľkosť 734 kB
1.6+

76,82 Kč

 

5. GetGlue (zadarmo)

GetGlue je aplikácia, ktorá má plne pod kontrolou vaše obľúbené médiá. Môžete sa podeliť o svoje zážitky, myšlienky a dojmy s používateľmi Facebooku a Twitteru.

Navyše môžete získať nálepky pri uvedení filmu, ktoré sú zadarmo. Tie potom môžete použiť na skrášlenie svojho okolia. Navyše, GetGlue poskytuje kontrolu aj pre ostatné médiá, ako sú televízne programy, video hry, hudbu, ktorú práve teraz počúvate alebo vám robí radosť.

GetGlue
AdaptiveBlue
Verzia Liší se podle zařízení (22. 9. 2011)
Veľkosť Liší se podle zařízen í
1.6+

Zadarmo

 

6. RunPee (zadarmo)

Stáva sa to často, že práve v najlepšej scéne si musíte urobiť prestávku z dôvodu fyziologických procesov v tele, a tak prídete o najlepšiu scénu vo filme. S aplikáciou RunPee je s tým už koniec. Dozviete sa, čo sa dialo počas vašej neprítomnosti, alebo jednoducho získate informácie o scénach, ktoré ste nestihli. Samozrejme musíte mať nastavený čas varovania kedy je čas na nútenú prestávku.

RunPee
polyGeek
Verzia 1.2.6 (4. 11. 2011)
Veľkosť 1,5 MB
2.2+

Zadarmo

 

7. Today in Movie History (0,73€)

Ak ste nadšencom, ktorý má rád informácie aj z histórie filmovej tvorby, aplikácia Today In Movie History je pre vás výborným vzdelávacím nástrojom. Poskytuje vám informácie o dianí na scéne kinematografie aktuálne pre každý deň v roku. Navyše, môžete tieto informácie zdieľať prostredníctvom Facebook, Twitter alebo SMS.

Today In Movie History
Jebs Apps, LLC
Verzia 1.1 (9. 8. 2011)
Veľkosť 1,1 MB
1.5+

19,06 Kč

 

8. RockPlayer Lite (zadarmo)

Nakoniec ešte zablúdime do sveta video prehrávačov. Úprimne, Android nie je priekopníkom v prehrávaní videa, a tak budete potrebovať vždy nejakú tú aplikáciu, aby ste sa s videom popasovali v rovnocennom súboji.

Tu je teda aplikácia, ktorá vám môže byť pri prehrávaní filmu nápomocná. Stačí uložiť film na SD kartu a potom ho prehrať v RockPlayer aplikácii. Existujú aj iné alternatívy, medzi ktorými kraľuje VLC.

RockPlayer Lite
??
Verzia 1.7.2 (27. 4. 2011)
Veľkosť 5,5 MB
1.6+

Zadarmo

 

 

 

26.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+