MojAndroid

Prichádza obdobie leta, horúceho počasia a vy si začínate plánovať chvíle letného leňošenia? Pomôcť vám môže aj váš Android smartfón, a to viac ako si myslíte. Či už plánujete výlet k vode, alebo prechádzku po rozpálených chodníkoch, my vám prinášame 5 tipov na najlepšie Android aplikácie pre letné leňošenie.

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 21. týždeň 2017

MSN Weather

Ak sa chystáte na príjemný slnečný deň a prekvapí vás silná búrka, rozhodne to nie je nič príjemné. Predísť takejto situácii môžete aj prostredníctvom jednoduchej, avšak prehľadnej aplikácie MSN Weather. K dispozícii sú štandardné funkcie ako poloha prostredníctvom GPS, filtrovanie obľúbených miest, aktuálna či hodinová predpoveď, varovanie pred zhoršenými klimatickými podmienkami a graf spolu s percentuálnou pravdepodobnosťou zrážok.

Poteší mapa či satelitné snímky na základe teploty či hustoty vzduchu. Nájdete tu aj informáciu o východe a západe Slnka a novinky zo sveta. Aplikáciu MSN Weather z dielne Microsoftu si môžete stiahnuť bez ďalších poplatkov z Obchodu Play zadarmo.

Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Aktuality.sk

Ostávať “fresh” spolu s aktuálnymi informáciami z domova i zo sveta nie je jednoduché. Pod jednou strechou vám to ponúka aplikácia aktuality.sk. V pohodlí lehátka si môžete prečítať správy, novinky zo športu, ale aj zaujímavé pikošky pre ženské publikum. Poteší možnosť ukladať články pre neskoršie prezeranie, aktuálny horoskop či televízny program. Aplikáciu aktuality.sk si môžete stiahnuť z Obchodu Play zdarma.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Piano Tiles 2

Ak sa z predošlých činností cítite unavený a potrebujete trochu rozptýlenia, výborne vám poslúži hra Piano Tiles 2. Jej hlavným princípom je hrať známe skladby prostredníctvom rýchleho klikania na radu klávesov. Rýchlosť sa bude postupne zvyšovať a hra vás tak nielen prebudí, ale rovnako preskúša aj vašu šikovnosť a postreh. Piano Tiles 2 je k dispozícii v Obchode Play zdarma, aplikácia však obsahuje poplatky v podobe in-app nákupov.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Prisma

Neodmysliteľnou súčasťou letných dní plných oddychu sú aj dokonalé fotografie z výletov, či špičkové “selfies.” Čo takto ozvláštniť svoju Instagram galériu trochu netradične upravenými fotkami z aplikácie Prisma? Filtre ponúkajú efekt maľby, či zvýraznenie ostrých rysov na obrazcoch. Výber toho pravého je už len na vás. Aplikácia prekročila v Obchode Play už viac ako 10 milónov stiahnutí. Stiahnite si zadarmo aplikáciu Prisma aj vy a dodajte vašim fotkám nový rozmer.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

SoundHound/Shazam/TrackID

Popri opaľovaní sa jednoducho započúvate do okolitých zvukov a naozaj si neviete spomenúť na názov tej úžasnej skladby, ktorá práve hraje. Tento problém dokáže rovnako vyriešiť váš Android smartfón a aplikácia na rozpoznávanie hudby. Alternatív je hneď niekoľko, všetky však ponúkajú veľmi dobrú schopnosť rozpoznávania okolitých zvukov, zoznam posledných vyhľadávaní či možnosť zdieľania. Vyskúšajte si jednu z aplikácií SoundHound, Shazam alebo TrackID zadarmo aj vy prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 3,49 €

Ak sa vám naše tipy zapáčili, nezabudnite zdieľať náš článok a ak máte nejaké ďalšie tipy na šikovné a užitočné aplikácie pre letné mesiace, môžete nám ich napísať do diskusie pod článkom!

8.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+