MojAndroid

Podľa nedávneho prieskumu pribrali ľudia vo Francúzsku počas karantény priemerne 2 kilogramy. Podobne to pravdepodobne bude aj u slovenských občanov. Veľa z nich sa určite bude chcieť do leta nadbytočných kilogramov zbaviť. Pre väčšinu bude najlacnejšou a najefektívnejšou športovou aktivitou na chudnutie jednoznačne beh. V tomto článku si predstavíme najlepšie Android aplikácie, ktoré vám zmerajú jeho dĺžku, vzdialenosť, spálené kalórie a dokonca pripravia tréningový plán.

Endomondo – Beh a Cyklistika

Endomondo patrí k najobľúbenejším aplikáciam na monitorovanie športových aktivít hlavne vďaka svojej multiplatformovosti. Nielenže ju nájdete na všetkých mobilných operačných systémoch, ale dokonca aj na operačných systémoch pre smart hodinky vrátane Tizenu od Samsungu. Ďalším plusom je to, že ponúka merania širokej škály športových aktivít. Nevyužijete ju len pri behu, chôdzi, bicyklovaní alebo plávaní, ale aj pri ďalších viac ako 60 typoch športov. Samozrejmosťou je prepojenie na elektroniku merajúcu tep srdca cez rozhranie Bluetooth.

K dispozícii sú rôzne tréningové ciele, týždenné záväzky a výzvy, ktorými sa môžete dokonca porovnávať s vašimi priateľmi online formou. Po prepojení s aplikáciou MyFitnessPal vznikne výborná kombinácia tréningu a kontroly vášho jedálnička s informáciami o kalóriách alebo nutričných hodnotách vami jedeného jedla. Negatívom je, že veľa štatistík a funkcií je dostupných až v platenej verzii. Oproti iným aplikáciam ale Endomondo ponúka niektoré Premium balíky už od 2,99 eur mesačne. Mínusom môže byť aj to, že sa Endomondo pri meraní až príliš opiera o GPS prijímač než pohybové senzory a meranie tak nemusí byť úplne presné.

Endomondo - Beh a Cyklistika
Endomondo - Beh a Cyklistika
 • Endomondo - Beh a Cyklistika Screenshot
 • Endomondo - Beh a Cyklistika Screenshot
 • Endomondo - Beh a Cyklistika Screenshot
 • Endomondo - Beh a Cyklistika Screenshot
 • Endomondo - Beh a Cyklistika Screenshot

Run with Map My Run

Aplikácia Run with Map My Run patrí podobne ako Endomondo od roku 2015 výrobcovi športového oblečenia a topánok Under Armour. Narozdiel od Endomonda sa zameriava len na jednú športovú aktivitu – beh. To je pozitívne v tom, že vás neotravuje inými športovými aktivitami a tým aj množstvom rôznych ponúk v menu. Pokiaľ ste teda primárne bežec a navyše používate bežeckú obuv tejto značky, tak je pre vás Run with Map My Run skoro povinnosť. Počas pandémie bol do aplikácie dokonca pridaný režim Healthy At Home Challenge pre 30-dňovú výzvu s workout cvičeniami v domácnosti.

Run with Map My Run Samsung Galaxy A41

Pozitívom je určite grafická jednoduchosť aplikácie. Už po jej spustení na vás vyskočí tlačidlo Start Workout, ktorým spustíte časomieru a meranie ubehnutých kilometrov. Samozrejmosťou je záznam trasy na mape, prevýšenia, spálených kalórií a tréningový plán s osobným audio trénerom. Aplikácia sa dokáže spojiť so špeciálnymi bežeckými topánkami značky Under Armour a synchronizovať s viac ako 400 smart zariadeniami Android Wear, Garmin, Fitbit, Suunto atď. Tak ako u Endomondo ani tu nechýba previazanosť s My Fitness Pal. Plusom je aj momentálne ročné predplatné Premium verzie zdarma, pretože v bezplatnej verzii je veľké množstvo reklamy.

Strava: Track Running, Cycling & Swimming

Pokiaľ sa radi porovnávate s inými ľuďmi pri športe, tak je aplikácie Strava priamo určená pre vás. Jej hlavným plusom sú pokročilé možnosti zdieľania, porovnávania s inými používateľmi a množstvo výziev pre behanie, bicyklovanie alebo plávanie. V platenej Premium verzii je dokonca funkcia Beacon, ktorá umožní vašim kontaktom sledovať váš progres live formou na mape.

Strava Samsung Galaxy A41

Rozhranie aplikácie v bielo-oranžovej farbe ponúka množstvo grafov vašich športových aktivít a týždenného alebo mesačného progresu. Stravu môžete pohodlne ovládať aj z notifikačnej lišty. Samozrejmosťou je zdieľanie výsledkov na sociálne siete ako je Facebook alebo Instagram. Aplikáciu tiež prepojíte s väčšinou smart hodiniek a náramkov. Negatívom je dosť drahé predplatné Premium verzie a chýbajúca integrácia prehrávania lokálnej alebo online hudby typu Spotify. Tým pádom je nutné mať kvôli hudbe spustenú ešte samostatnú hudobnú aplikáciu.

Strava: Run, Bike, Hike
Strava: Run, Bike, Hike
Developer: Strava Inc.
Price: Free
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot
 • Strava: Run, Bike, Hike Screenshot

Runkeeper

Runkeeper je ďalšou aplikáciou primárne určenou k záznamu behu. Aj z tohto dôvodu je jej záznam behu veľmi presný, či už ide o vzdialenosť, čas alebo spálené kalórie. Počas behu vás sprevádza príjemný hlas, ktorý sa vás snaží povzbudiť k lepším výsledkom. Vaše výsledky si následne môžete zdielať s vašimi priateľmi alebo na sociálne siete. Aplikácia má jednoduché rozhranie s veľkými písmenami a hlavne veľkými tlačidlami, čo sa počas behu určite hodí.

Runkeeper Samsung Galaxy A41

Rozhranie si môžete dokonca prepnúť do moderného tmavého režimu. Na hlavnej obrazovke je vždy k dispozícii tlačidlo fotoaparátu, ktorým si okamžite urobíte vizuálny záznam behu. Premium verzia ponúka dokonca možnosť okamžitého zdieľania vašej polohy počas behu s vašimi priateľmi. Negatívom je vysoká cena Premium verzie a to, že vám ju aplikácia každú chvíľu ponúka.

Samsung Health

Aplikácia Samsung Health bola pôvodne určená len pre Samsung zariadenia, ale už dlhšiu dobu je dostupná v obchode Google Play pre všetky Android smartfóny. Tým pádom je vhodná pre ľudí, ktorí využívajú alebo využívali smartfón značky Samsung. Často si ani neuvedomujú, že Samsung Health im automaticky zaznamenával aktivitu a môžu si jej históriu preniesť na nové zariadenie. Rozhranie prešlo za posledné roky razantnou zmenou a dnes je podstatnejšie jednoduchšie vrátane podpory tmavého režimu. Okrem automatického merania krokov, spálených kalórií a v prípade pripojenia smart hodiniek alebo náramku od Samsungu aj tepu srdca, dokáže aplikácia merať väčšinu športových aktivít.

Samsung Health Samsung Galaxy A41

Pokiaľ si nastavíte cieľ, ktorý si prajete pri danom športe dosiahnuť, tak vás k tomu bude povzbudzovať hlasový asistent. Samsung Health dokáže tiež monitorovať vaše stravovanie, pitný režim, hmotnosť s použitým externej váhy, spánok, stres, hladinu glukózy v krvi, tlak, kofeín alebo menštruačný cyklus u žien. Samozrejmosťou je online synchronizácia alebo zdieľanie na sociálne siete. Poteší aj slovenská lokalizácia. Plusom je, že aplikácia je úplne zdarma a bez reklám. Mínusom je, že neumožňuje pokročilé výzvy a súperenie s inými ľuďmi ako napríklad konkurenčná Strava.

Samsung Health
Samsung Health
 • Samsung Health Screenshot
 • Samsung Health Screenshot
 • Samsung Health Screenshot
 • Samsung Health Screenshot
 • Samsung Health Screenshot
Náš tip
Test Android Auto s Peugeot 3008 Hybrid4: Podarená spolupráca aj cez aplikácie Peugeot

 

8.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+