MojAndroid

Aj tento rok si spoločnosť Google pripravila anketu o najlepšie Android aplikácie a hry vo svojom obchode Google Play podľa hlasovania používateľov. Zoznam nominovaných zosumarizoval portál 9to5Google.

Najlepšie nominované aplikácie

Medzi 9 nominovanými najlepšími aplikáciami za tento rok sa nachádza napríklad nová sociálna sieť BeReal. Tá sa od konkurencie líši tým, že raz denne v náhodnom čase vyzve používateľa do 2 minút  zdieľať fotografiu z jeho reálneho života.

BeReal
Sociálna sieť BeReal sa behom krátke doby stála fenoménom | Zdroj: .sbs.com.au

Z ďalších nominovaných aplikácií sa dá spomenúť Dream by WOMBO, ktorá vytvára umelecká diela s pomocou AI. Užitočnými aplikáciami môžu byť aj Breathwrk, ktorá vás naučí správne dychové cvičenia, alebo nástroj na učenie hry na ukulele Ukulele by Yousician

Celý zoznam 9 nominovaných aplikácií:

Najlepšie nominované hry

O niečo povedomejšie než aplikácie sú určite nominované najlepšie hry za tento rok. Medzi nimi nájdeme dlho očakávanú konkurenciu PUBG Mobile Apex Legend Mobile alebo mobilnú verziu slávnej RPG série Diablo Immortal.

Ni No Kuni: Cross Worlds | Zdroj: YouTube.com

Pozornosť si však určite zaslúži aj port známeho japonského RPG Ni no Kuni: Cross Worlds, ktorého grafika odkazuje na známe anime filmy štúdia Gimbli. Japonský štýl hier je medzi nominovanými celkovo bohato zastúpený. Príkladom je titul Tower of Fantasy.

Celý zoznam 9 nominovaných hier:

Náš tip
200-megapixelový fotoaparát a nabité za 20 minút? S týmto telefónom to bude hračka

3.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+