MojAndroid

Dnešné smartfóny toho dnes dokážu naozaj veľa. V minulosti bolo základnou požiadavkou kvalitného paušálu práve počet voľných minút či SMS. Dnes sa požiadavky používateľov menia, čoraz dôležitejšie začínajú byť dáta. Pomocou dátového balíka môžu používatelia medzi sebou jednoducho komunikovať. Stačí vhodná aplikácia. Rovnako je možné aj telefonovať. My sme sa pozreli na možnosti pre tých, ktorí nie sú ochotní minúť za svoj paušál viac ako 10 € mesačne.

Orange

V rámci paušálovej ponuky má pre vás oranžový operátor paušál Go Europe 10 €. Ten štandardne ponúka neobmedzené dáta. Treba ale dať pozor, pretože maximálna rýchlosť sťahovania je v tomto prípade len 64 kbit/s. Touto rýchlosťou určite neodporúčame nič sťahovať. Na prezeranie webu postačí len v tom prípade, ak máte čas. Toto riešenie môže byť ideálne pre tých, ktorí plánujú využívať dáta len na aplikácie ako je Messenger či Whatsapp. Správy môžete bez problémov prijať aj odoslať. Horšie je to ale s obrázkami či inými súbormi, ktoré sa budú načítavať veľmi dlho.

 

Pokiaľ si ale tento paušál objednáte cez internet, dostanete 2 GB voľných dát mesačne a to plnou rýchlosťou. To už je zaujímavejšia ponuka. Platí ale len 1 rok. Potom môžete, samozrejme, využiť pôvodnú, čiže neobmedzené dáta, ale s veľmi nízkou rýchlosťou.

Druhou možnosťou je SIM karta s kreditom. Na tej je, samozrejme, možné taktiež využívať dáta. Za 2 € dostanete 200 MB. Keby sme teda chceli minúť všetkých 10 € na dáta, vieme si zakúpiť maximálne 1 GB.

Telekom

Telekom má v ponuke paušál Áno S, ktorý zákazníkov vyjde presne na 10 € mesačne. V rámci neho môžu využívať 250 MB predplatených dát, ktoré sú dostupné na Slovensku aj v Európskej únii. Pokiaľ by vám bolo málo, môžete si dokúpiť 1 GB dát za 5 €, no to už sme nad náš stanovený limit 10 € mesačne.

V rámci ponuky mimo paušálov je tiež možné v Telekome využívať internet a mať nejaký dátový balík. Štandardne je cena dát 10 centov za 1 MB, ale existujú aj možnosti kúpy dátových balíkov. Ceny sú nasledovné:

  • 100 MB mesačne za 1,99 €
  • 500 MB mesašne za 5,99 €

O2

Modrý operátor momentálne nemá v ponuke žiadny paušál, ktorého cena je 10 € a menej mesačne. Sústredíme sa teda na ponuku klasickej SIM karty s číslom, kde platíte za to, čo pretelefonujete. Za 50 centov je možné kúpiť 250 voľných MB na deň, prípadne za 5 € dostanete až 1 GB mesačne. To znamená, že keby sme minuli celý náš 10 eurový limit, v O2 dostaneme maximálne 2 GB dát.

4ka

Najmladší slovenský operátor je známy tým, že za dobrú cenu ponúka paušály s vyšším množstvom predplatených dát ako konkurencia. Za 8 € mesačne môžete dostať paušál SLOBODA 100 +, ktorý obsahuje až 10 GB voľných dát. Zákazníci ich môžu využiť v 4G sieti 4ky. V prípade, ak táto sieť nie je k dispozícii, môžu sa spoľahnúť na ďalší 1 GB v sieti obchodného partnera. Rýchlosť pripojenia je v tomto prípade na úrovni 3G, prípadne 2G. Toto leto si ale 4ka pripravila akciu, počas ktorej môžu zákazníci využívať nekonečné dáta v celej SR.

Pokiaľ nie ste fanúšikom paušálov, máte možnosť zakúpiť si SIM kartu a na nej aktivovať internet. Za 2 € dostanete presne 1 GB dát. To znamená, že keby sme minuli náš limit 10 € len na internet v rámci 4ky, získame až 5 GB voľných dát.

Zhrnutie

V našom porovnaní jednoznačne vyhráva 4ka. Za 8 € môžete dostať až 10 GB dát. Toľko vám neponúkne žiadny iný operátor. Rovnako aj ponuka dát bez paušálu je najvýhodnejšia v sieti 4ka, pretože za 2 € si viete kúpiť až 2 GB.

Maximálne množstvo dát, ktoré môžete získať u  jednotlivých operátorov za 10 €:

  • 4ka – 10 GB (v lete neobmedzené)
  • Orange – 2 GB (pokiaľ objednáte online), neobmedzené dáta rýchlosťou 64 kbit/s
  • O2 – 2 GB
  • Telekom – takmer 2 GB

Máte nejaké informácie o aktuálnych akciách mobilných operátorov zameraných na dáta? Neváhajte sa o ne s nami podeliť v komentároch.

Náš tip
Prehľad paušálov slovenských operátorov do 10, 20 a 30 € [7/2018]

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+