MojAndroid

Dnešné smartfóny toho dnes dokážu naozaj veľa. V minulosti bolo základnou požiadavkou kvalitného paušálu práve počet voľných minút či SMS. Dnes sa požiadavky používateľov menia, čoraz dôležitejšie začínajú byť dáta. Pomocou dátového balíka môžu používatelia medzi sebou jednoducho komunikovať. Stačí vhodná aplikácia. Rovnako je možné aj telefonovať. My sme sa pozreli na možnosti pre tých, ktorí nie sú ochotní minúť za svoj paušál viac ako 10 € mesačne.

Orange

V rámci paušálovej ponuky má pre vás oranžový operátor paušál Go Europe 10 €. Ten štandardne ponúka neobmedzené dáta. Treba ale dať pozor, pretože maximálna rýchlosť sťahovania je v tomto prípade len 64 kbit/s. Touto rýchlosťou určite neodporúčame nič sťahovať. Na prezeranie webu postačí len v tom prípade, ak máte čas. Toto riešenie môže byť ideálne pre tých, ktorí plánujú využívať dáta len na aplikácie ako je Messenger či Whatsapp. Správy môžete bez problémov prijať aj odoslať. Horšie je to ale s obrázkami či inými súbormi, ktoré sa budú načítavať veľmi dlho.

 

Pokiaľ si ale tento paušál objednáte cez internet, dostanete 2 GB voľných dát mesačne a to plnou rýchlosťou. To už je zaujímavejšia ponuka. Platí ale len 1 rok. Potom môžete, samozrejme, využiť pôvodnú, čiže neobmedzené dáta, ale s veľmi nízkou rýchlosťou.

Druhou možnosťou je SIM karta s kreditom. Na tej je, samozrejme, možné taktiež využívať dáta. Za 2 € dostanete 200 MB. Keby sme teda chceli minúť všetkých 10 € na dáta, vieme si zakúpiť maximálne 1 GB.

Telekom

Telekom má v ponuke paušál Áno S, ktorý zákazníkov vyjde presne na 10 € mesačne. V rámci neho môžu využívať 250 MB predplatených dát, ktoré sú dostupné na Slovensku aj v Európskej únii. Pokiaľ by vám bolo málo, môžete si dokúpiť 1 GB dát za 5 €, no to už sme nad náš stanovený limit 10 € mesačne.

V rámci ponuky mimo paušálov je tiež možné v Telekome využívať internet a mať nejaký dátový balík. Štandardne je cena dát 10 centov za 1 MB, ale existujú aj možnosti kúpy dátových balíkov. Ceny sú nasledovné:

 • 100 MB mesačne za 1,99 €
 • 500 MB mesašne za 5,99 €

O2

Modrý operátor momentálne nemá v ponuke žiadny paušál, ktorého cena je 10 € a menej mesačne. Sústredíme sa teda na ponuku klasickej SIM karty s číslom, kde platíte za to, čo pretelefonujete. Za 50 centov je možné kúpiť 250 voľných MB na deň, prípadne za 5 € dostanete až 1 GB mesačne. To znamená, že keby sme minuli celý náš 10 eurový limit, v O2 dostaneme maximálne 2 GB dát.

4ka

Najmladší slovenský operátor je známy tým, že za dobrú cenu ponúka paušály s vyšším množstvom predplatených dát ako konkurencia. Za 8 € mesačne môžete dostať paušál SLOBODA 100 +, ktorý obsahuje až 10 GB voľných dát. Zákazníci ich môžu využiť v 4G sieti 4ky. V prípade, ak táto sieť nie je k dispozícii, môžu sa spoľahnúť na ďalší 1 GB v sieti obchodného partnera. Rýchlosť pripojenia je v tomto prípade na úrovni 3G, prípadne 2G. Toto leto si ale 4ka pripravila akciu, počas ktorej môžu zákazníci využívať nekonečné dáta v celej SR.

Pokiaľ nie ste fanúšikom paušálov, máte možnosť zakúpiť si SIM kartu a na nej aktivovať internet. Za 2 € dostanete presne 1 GB dát. To znamená, že keby sme minuli náš limit 10 € len na internet v rámci 4ky, získame až 5 GB voľných dát.

Zhrnutie

V našom porovnaní jednoznačne vyhráva 4ka. Za 8 € môžete dostať až 10 GB dát. Toľko vám neponúkne žiadny iný operátor. Rovnako aj ponuka dát bez paušálu je najvýhodnejšia v sieti 4ka, pretože za 2 € si viete kúpiť až 2 GB.

Maximálne množstvo dát, ktoré môžete získať u  jednotlivých operátorov za 10 €:

 • 4ka – 10 GB (v lete neobmedzené)
 • Orange – 2 GB (pokiaľ objednáte online), neobmedzené dáta rýchlosťou 64 kbit/s
 • O2 – 2 GB
 • Telekom – takmer 2 GB

Máte nejaké informácie o aktuálnych akciách mobilných operátorov zameraných na dáta? Neváhajte sa o ne s nami podeliť v komentároch.

Náš tip
Prehľad paušálov slovenských operátorov do 10, 20 a 30 € [7/2018]

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • VladoDevilkin

  Crn! Crn! Slovenskí operátori, je rok 2018. Ale cenníky na dáta sú ešte asi z minulého storočia. Rýchlosť 64kbit/s? To myslí oranžový vážne? Toto ponúka za 10 EUR? :DDDD

  • Libor

   Práve dne som preniesol číslo ku 4ke z orange a som aktivoval do 10.9 sloboda100+ za 8€ 100min/sms + 300GB . Naparádu nie? Budúci mesiac aj keď za 20€ všetko neobnedzeno teda max do 300GB + volania a SMS . Pravda treba však pokrytie čo ja naštasie mám na 100% .

 • gapa torino

  1-2GB je smiesnych pri dnesnych pausaloch. Za 20€ mam 10GB v O2 , na volania mam o2 volnost mesacne miniem 1,50€

 • Libor

  Vrchol drzosti od Orange bola ponuka za 17€ . 3GB dát a tuším 100 minút bez SMS . Radšej som preniesol ku 4ke . Doteraz som mal Max 30 + fup 768 za daľšie 3€ + SMS za 2€ . Celkom 35€ z viazanosťou a telefónom v hodnote 200€ za 5€ jednorazovo . Naštasie už skončila viazanosť a okamžite som odišiel z pomaranča a už nikdy viac.

 • ss

  A corak doplniť ponuku Juro.sk ? 0,2 € za 100MB? t.j. za 10 € 5GB dát.

  • Pepek Námorník

   Juro nepodporuje 4G.

 • Pepek Námorník

  Funfon má 100 minút a 3 GB dáta za 8 EUR/mes.

 • Dano

  Ale veď Telekom má Easy kartu. Za 8Eur 2GB (dalo s v akcii za 6 Eur dostať 2GB, mám to), a dáta sa “šetria” do ďalších mesiacov keď sa neminú, už mám na mesiac skoro 7GB vďaka tomu za pol roka, takže keby som aj potreboval viac dát tak ich mám (a vždy sa dajú ďalšie balíčky aktivovať keď sa dáta minú a je ich treba).

 • Dell Streak

  a co taky TescoMobile, ktory ma na starej simke, tzv. “dvojnasobke”… internet na den – 250 Mb za 50 centov…. kedze ale prvych 30 dni od dobitia plati pre drzitelov Tesco vernostnej karty dvojnasobok kreditu, tak v podstate mate 250 mb za 25 centov na den…
  Teda 30 dni = 7,5 GB za 7,50… Samozrejme, internet platite, len v dni, ked ho vyuzivate…
  Ak miniete viac, nie je problem zakupit dalsich 250 Mb… A to vsetko v 4G…… hm?

 • Tomáš D.

  Orange takisto ponúka pre držiteľov ISIC karty ISIC paušál za 9,-€ mes. Pričom tam máte 2 GB 4G internetu + možnosť dokúpiť si ďalšie 1GB za 1,-€ + k tomu nekonečné volania na 5 čísiel v sieti Orange, 50 SMS/MMS a kredit a 10 € na volania a SMS/MMS!!!!
  Takže ak ste študent, alebo poznáte niekoho kto má požičať ISIC kartu a nemá tento paušál od orangeu, toto je veeeeľmi zaujímavá ponuka

  • Jacob

   Prípadne stačí aj EURO 26 karta, ktorá je vlastne potom pre tých čo napríklad keď skončia strednú školu a nejdú na vysokú školu tak ISIC vlastne mať už nemôžu tak do 26 môžu mať túto kartu, ktorá sa dá vybaviť bez potvrdenia o návšteve školy.

 • píár

  preco ste tento pseudoclanocek neoznacili tak ako sa patri teda ze ide o trapne pi ar pre stvorku?

  • Jacob

   4ka si asi nezaplatila za to aby upozorňovali na to, že to je reklama na ich služby, tak sa snažili to zakryť, ale to sa im nepodarilo :) Keby tu vymenovali ponuky virtuálnych operátorov by to maskovanie bolo možno lepšie, ale takto tu vymenovať tieto ponuky s ktorých je jasné, aké hrozné služby ponúkajú dnes operátori v tejto cene, smiešne dáta dokonca až žiadne, taký Telekom napríklad jeho dátová ponuka je v podobe 250MB čo máš u O2 na deň za 0,50€ a u Telekomu na mesiac, tento objem dokáže hocikto pritom za deň minúť, čo deň pár hodín ani to možno nie :D

  • Miro

   Do úvahy sme brali len hlavných operátorov na Slovensku, virtuálnych nie. Tento článok nie je žiadnym PR. Keby bol, určite by tak bol označený. Pokiaľ nájdete za sumu 10 € lepšiu ponuku na dátovanie, kľudne mi o nej dajte vedieť a ja ju zapracujem do článku. Z voľne dostupných informácií (odkiaľ som čerpal aj ja) je jednoducho aktuálna ponúka 4ky v tejto cenovej relácii najlepšia :)

 • Jacob

  Vidieť, že toto je porovnanie iba operátorov a nie aj virtuálnych operátorov, ktorí sú výhodnejší a hlavne BEZ VIAZANOSTI. Tento článok sa divím, že niekto aj písal, ja by som sa hanbil ho napísať keďže poukazuje na to, že ako málo dát až žiadne do 10€ nevie ponúknuť operátor, taký Orange neobmedzený internet s takou rýchlosťou… to je hrôza, Telekom je na tom veľmi podobne, O2 ak O2 Voľnosť a 2GB za 10€ dobre, ale platíš si za volania to sú ďalšie peniaze, 4ka zabudli ste napísať: pokrytie nie je dokonalé. Síce je pekné takto ospevovať 4ku ale treba aj poukázať, že nemá až také kvalitné pokrytie, vo viacerých dedinách až žiadne, a v zahraničí tiež nič moc.
  Fakt nerozumiem, že tomu kto to tu prevádzkuje takéto niečo schváli a dovolí tu mať, lebo toto je ponuka na hanbu a ešte nerozumiem prečo to dávajú s viazanosťou keď reálne pri takomto nízkom paušály nemáš ani skoro žiadnu zľavu na telefón, čiže ten sa ti ani neoplatí zobrať, a pri niektorých virtuálnych operátoroch (ktorý vlastne spadajú pod týchto operátorov) sú lepšie ponuky a ako som spomínal bez viazanosti a za prijateľné ceny.

 • Hshdhd

  Kde ste nechali tesco mobile? 3gb, 9€

  • Miro

   Virtuálnych operátorov sme do článku nezapracovali, porovnanie sa týka len štyroch reálnych operátorov :)

+