MojAndroid

A už je to tu znovu – koniec roka, kedy bilancujeme to, čo sa stalo za posledných 365 dní. Okrem iného je to aj čas na to pozrieť sa späť na naše zlozvyky, napríklad aj v digitálnom svete. Každý rok si čítame analýzy o tom, aké zlé heslá používame v našich internetových účtoch a ani tento rok sa to nezmenilo. Medzi 100 najpoužívanejšími heslami nájdeme frázy, ktoré by ktokoľvek uhádol do niekoľkých sekúnd.

Náš tip
NÁVOD | Ako vytvoriť silné a jedinečné heslo vhodné pre online služby

V TOP 25 nájdeme už skutočne tradičné frázy ako “123456” či “password”. Nižšie sa umiestnili iné jednoduché číselné kombinácie ako “12345678” na treťom mieste, čo zrejme spôsobil nárast nárokov internetových služieb, ktoré vyžadujú heslo aspoň z ôsmich znakov. Zaujímavé je 16. miesto “starwars”, ktoré jasne dokazuje popularitu tejto sci-fi ságy.

Spoločnosť SplashData, ktorá je zodpovedná za túto podrobnú analýzu, tiež vyhodnotila popularitu jednotlivých hesiel v porovnaní s minulým rokom. Medzi 25 najpoužívanejšími je niekoľko posunov a nováčikov, no nechýbajú už zmieňované stálice na prvom a druhom mieste.

Dúfame, že teraz sa budeme iba zbytočne opakovať, ale v žiadnom prípade by ste nemali používať žiadne z týchto hesiel. Veríme, že aspoň väčšina z vás si to uvedomuje a používa komplikované a bezpečnejšie heslá, ktoré by sa do tohto zoznamu nikdy nemohli dostať.

Zdroj: SplashData via LifeHacker

20.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+