MojAndroid

Hľadanie práce je určite pre každého z nás otrava a mnohokrát je nepohodlné každý deň kontrolovať nové pracovné pozície, ktoré pribudli na rôznych portáloch. Mnohým z nás by šikovná aplikácia na hľadanie práce určite pomohla a hlavne spríjemnila celý proces hľadania.

V spolupráci s portálom profesia.sk sme pre vás exkluzívne otestovali oficiálnu aplikáciu s rovnomenným názvom, s ktorou bude hľadanie práce ešte jednoduchšie a rýchlejšie. Aplikácia hneď po spustení prekvapí peknou a prehľadnou grafikou a tiež svojou svižnosťou. Vyhľadávanie pracovných ponúk prebehne behom okamihu, čo určite každý ocení. Príjemná je aj jej veľkosť, ktorá je zhruba 2,2 MB.

Pri spustení vás privíta voľba profesie a regiónu, kde vami vybranú profesiu chcete hľadať. Užitočnou funkciou je automatické priradenie regiónu podľa vašej aktuálnej polohy, vďaka čomu si stačí už len vybrať vašu vysnenú pracovnú pozíciu. Tu sme ale narazili na nie celkom ergonomické vyberanie položiek. Po kliknutí na profesiu sa zobrazia len tie najviac vyhľadávané položky a ak si chcete zobraziť kompletný zoznam, musíte do poľa pre vyhľadávanie napísať napríklad písmenko „a“ a potom ho vymazať.  Samozrejme ak viete, čo hľadáte, nemusíte sa obmedzovať zoznamom, ale do vyhľadávacieho poľa si vpíšete vlastnú pracovnú pozíciu.

Po kliknutí na “Vyhľadať” sa zobrazia všetky výsledky danej pozície v regióne spolu s názvom firmy, ktorá prácu ponúka. Tlačidlom “Uložiť” v hornej časti si môžete dané vyhľadávanie uložiť a neskôr k ním rýchlo pristupovať z domovskej obrazovky.  Nájdete ich v záložke Hľadania.

Po kliknutí na konkrétnu pozíciu sa zobrazí jej detailný prehľad s požiadavkami na zamestnanca, platom, úväzkom a ďalšími potrebnými informáciami. Aplikácia okrem základných funkcií ponúka celkom zaujímavé bonusy, ako poslanie ponuky e-mailom či už sebe alebo známemu, zdieľanie na sociálnych sieťach alebo zobrazenie miesta práce na mape. Funkciu zobrazenia na mape vyvoláte po kliknutí na tri bodky, ktoré reprezentujú znak menu, alebo viac akcií. Osobne by som uvítal pridanie tejto funkcie do spodnej lišty spolu k ostatným. Medzi užitočné funkcie tiež patrí ukladanie ponúk do obľúbených.

Aby ste nemuseli stále ručne kontrolovať, či vo vašom regióne nepribudlo nové pracovné miesto, aplikácia ponúka push notifikáciu novej pracovnej ponuky. Túto funkciu aktivujete pridaním vyhľadávania do obľúbených.

Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Táto aplikácia sa vývojárom podarila a určite pomôže mnohým uchádzačom o prácu, alebo letným brigádnikom.  Neváhajte a sťahujte, od 21. augusta priamo z Google Play alebo zo stránky www.profesia.sk/mobilna-aplikacia.

21.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+