MojAndroid

Posledný deň roka už tradične patrí ohliadnutiu sa za ostatnými dvanástimi mesiacmi a zhodnoteniu všetkého, čo sa počas nich stihlo odohrať. Takémuto bilancovaniu sme dnes vyhradili čas aj my.

Pozreli sme sa už na najpopulárnejšie recenzie za rok 2020, no a teraz prichádza rad aj na publikované články všeobecne. Ktoré udalosti, novinky či rady boli podľa počtu čítaní tie najvyhľadávanejšie? Poďme sa teda pozrieť na rebríček najčítanejších článkov na stránke MojAndroid.sk za rok 2020.

Ahoj, som hacker a Váš účet bol napadnutý

Prvé miesto celkom prekvapivo patrí dôraznému varovaniu pred masívnou kampaňou útočníkov, ktorí sa zo Slovákov snažili vytiahnuť peniaze overenou vydieračskou metódou. Radi by sme verili, že aj vďaka nášmu varovaniu a veľkému záujmu zo strany čitateľov sa podarilo počet možných obetí aspoň čiastočne utlmiť.

Bohužiaľ nešlo o jediný takýto podvod. S tým ako narástol počet ľudí pracujúcich z domu, rástli počas roka aj záškodnícke aktivity. Falošné súťaže, podvodné e-shopy, tradičné i nové formy útokov. Preto treba ostražitosť zachovať aj v roku 2021!

Kauza TopSeriály a sledovanie multimediálneho obsahu

Obľúbený portál na online sledovanie seriálov svoju činnosť náhle ukončil koncom roka 2019. Svoju dohru medzi niekdajšími fanúšikmi to malo aj počas celého roka 2020.

Ochrana smartfónov a zradná zábudlivosť

Ako sa dostať do svojho smartfónu, keď ste zabudli PIN, heslo alebo používaný vzor? Túto otázku riešil obrovský zástup používateľov. Zábudlivosť je veru zradná vec.

Hľadali sme tie správne športové hodinky

Narástol záujem o športové hodinky a nositeľnú elektroniku. Či už ste si chceli zlepšiť kondičku alebo poriadne vyvetrať hlavu spolu s nami ste hľadali toho správneho elektronického pomocníka na zápästie.

USA kontra Huawei

Kauza USA vs Huawei na plné obrátky pokračovala aj naprieč celým rokom 2020. Prinieslo to kopu zaujímavých informácií. Tá, ktorá zaujala najviac sa venovala pokusu o silnú ofenzívu zo strany Číny. Tá sa jednoducho rozhodla postaviť za Huawei a začala pripravovať svoj vlastný zoznam “nespoľahlivých entít”. Skutočne silná vec, a to sme ešte neboli ani v polovici roka… Z pohľadu kauzy USA vs Huawei bol rok 2020 proste poriadne divokou jazdou a v centre diania sa ocitlo aj Slovensko.

Huawei Mate 40 Pro

Fleeceware: Malvér, ktorý nás okráda o nemalé peniaze

Do popredia sa začali dostávať aplikácie infikované škodlivým kódom z kategórie fleeceware. Aplikácie ponúkajú skúšobnú dobu používania zdarma a potom za ich používanie náhle začnete platiť rôzne mesačné poplatky. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby sa toto nanútené predplatné dalo ľahko zrušiť. To veru nepôjde. Platíte aj vtedy, keď aplikácie odinštalujete a vôbec ich nepoužívate. Radili sme ako sa týmto aplikáciám vyhnúť, ako sa brániť v prípade, že ste ich nainštalovali a odovzdali sme aj všeobecné rady.

Najlepšie smartfóny Samsung

Pripravovali sme aj výbery tých najlepších smartfónov z produkcie rôznych značiek. Najviac zaujala ponuka spoločnosti Samsung.

Samsung Galaxy S20 FE

Najlepšie smartfóny do 250€

Okrem výberu podľa jednotlivých značiek sme sa na dostupné smartfóny pozreli aj z pohľadu, ktorý je väčšine záujemcov bližší. Išli sme na to podľa predajnej ceny. Najväčší záujem vyvolala stredná trieda s cenovkou do 250€.

Drahšie nákupy z Číny

Online svet nám priniesol množstvo možností ako sa vieme dostať k informáciám, ale aj tovaru. Za ostatné roky sa vďaka lukratívnym cenám do popredia dostalo nakupovanie z čínskych e-shopov. Rok 2020 však prináša veľké zmeny a nakoniec to dopadne tak, že aj čínske nákupy budú o niečo drahšie.

31.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+