MojAndroid

Nie je tomu tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že HTC plánuje sprístupniť svoj launcher a prostredie Sense 8.0 aj pre majiteľov smartfónov iných značiek. Momentálne je celý projekt v stave beta testovania, čo znamená, že môže obsahovať a pravdepodobne aj obsahuje viaceré chyby. Dobrou správou ale je, že vyskúšať si ho môžete už dnes. Stačí, ak si stiahnete APK súbor a manuálne ho nainštalujete do svojho zariadenia. Launcher by mal byť kompatibilný s väčšinou Android zariadení dostupných na našom trhu.

Po nainštalovaní na vás čaká prázdna obrazovky launcheru s App Drawerom a domovskou obrazovkou BlinkFeed. K jej správnej funkčnosti si budete musieť ale doinštalovať aplikáciu News Republic, prípadne jej povolíte prístup k novinkám z Facebooku alebo iných sociálnych sietí. HTC sprístupnilo aj minimalisticky widget hodín s počasím a nechýba ani podpora tém, ktoré si budete vedieť stiahnuť z obchodu spoločnosti. K dispozícii sú desiatky klasických motívov, ale aj tzv. voľné vzhľady, ktoré je možné aktivovať podobne ako na HTC 10. Na ich stiahnutie budete ale potrebovať konto HTC.

Launcher pri našom krátkom testovaní fungoval pomerne dobre. Občas je však viditeľné spomalenie, ktoré by však mali vyriešiť ďalšie verzie prostredia. Kedy presne spoločnosť sprístupní Launcher pre všetkých priamo v obchode Play zatiaľ nevieme. Mohlo by sa tak stať ale už v najbližších týždňoch. Dovtedy si budete musieť vystačiť s beta verziami v podobe inštalačných APK súborov.

Zdroj: phandroid

 

4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+