MojAndroid

Youtube je jednou z aplikácií, ktorá nechýba asi v žiadnom smartfóne a tablete. Ponúka veľké množstvo funkcií, no niekoľko vychytávok jej predsa len chýba. Okrem toho, že neumožňuje prehrávanie na pozadí a pri vypnutom displeji, nenájdete tu ani podporu prehrávania HD videí pri pripojení cez mobilnú sieť. Ak vám tieto dve funkcie chýbali, tak potom vás určite poteší správa o tom, že člen XDA komunity theos0o upravil natívnu aplikáciu tak, aby ich podporovala.

Podmienkou pre funkčnosť modifikovanej aplikácie Youtube je root zariadenia. Ak ju spĺňate, tak potom si stačí do svojho telefónu alebo tabletu nainštalovať upravený .apk súbor, ktorého aktuálnu verziu stiahnete z XDA Developers. Nezabudnite, že predchádzajúcu verziu musíte odinštalovať. V čase písania článku boli aktuálne tieto verzie:

Rozšírené nastavenia nájdete v “Advanced settings”, kde môžete zapnúť/vypnúť prehrávanie HD videí cez 3G a tiež pri vypnutom displeji. Je to výborný spôsob, ako počúvať svoje Youtube playlisty s obľúbenými skladbami a nemať pritom po celý čas zapnutý displej. Aplikácia Youtube od theos0oa je kompatibilná so zariadeniami s Androidom 2.2 a vyšším. My sme ju vyskúšali na Nexuse 7 s Androidom 4.2, kde fungovala bez akýchkoľvek problémov.
  

3.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+