MojAndroid

Tohtoročná verzia Android 9.0, ktorá bude začínať písmenkom P, sa nám má predstaviť o 3 mesiace na konferencii Google I/O 2018 v San Franciscu. Preview verzia bola predstavená pred niekoľkými dňami a postupne sa objavujú funkcie, ktoré nová verzia prináša. Vieme napríklad, že Android P bude blokovať prístup k fotoaparátu aplikáciam na pozadí. Taktiež je známe, že by mala pribudnúť podpora pre vykrojený displej ako má iPhone X od Applu. Poslednou odhalenou funkciou bolo pokročilé blokovanie hovorov. Najnovšie informácie hovoria, že Android P by mal umožniť premeniť smartfón na myš respektíve touchpad alebo klávesnicu.

Pre veľa používateľov android telefónov to samozrejme nebude až tak nová funkcia. Najnovší Samsung Galaxy S9 taktiež umožňuje ho po položení do najnovšieho DeX docku využiť ako touchpad. A v obchode Google Play nájdeme tiež veľa aplikácií, ktoré túto funkciu umožňujú. Doteraz ale táto funkcia u väčšiny telefónov vyžadovala root. Od novej verzie Android Os to už ale nebude treba a budete môcť svoj smartfón využiť ako myš/touchpad, klávesnicu alebo iný HID (human interface device) k vášmu stolnému PC bez nutnosti dodatočných úprav systému.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+