MojAndroid

Nadácia Tatra banky otvára už po siedmykrát grantový program Business Idea, ktorého cieľom je podporiť vzdelávanie a integráciu budúcich absolventov vysokých škôl na trhu práce prostredníctvom podpory ich výnimočných nápadov.

“Mladí ľudia dnes prichádzajú s množstvom skvelých myšlienok, ktoré by radi realizovali. Grantový program Business Idea umožňuje zhmotnenie skvelých ideí a tým aj ich aplikovanie do reálneho prostredia. Radi preto podporíme aktívnych študentov a pomôžeme im prekonať prvé prekážky pri realizácií ich snov, ktoré následne môžu vyústiť do reálneho podnikania,“ vyjadrila sa Zuzana Böhmerová, manažérka nadácie a sponzoringu.

Finančné príspevky budú poskytnuté študentom druhého a tretieho stupňa (magister, doktorand) denného štúdia na slovenských vysokých školách. Žiadosť musí obsahovať aj kvalitne vypracovanú SWOT analýzu, ktorá bude následne prezentovaná odbornej porote.

Termín na prihlásenie projektov: 8. 3. – 24. 4. 2017

Maximálna výška podpory na jeden projekt: 5 000 €

Plánovaná výška grantu: 20 000 €

Ako žiadať: elektronicky prostredníctvom online formulára

Viac informácií a kritériá programu nájdete na www.nadaciatatrabanky.sk.

Jedným z projektov, ktoré podporila Nadácia Tatra banky je aj projekt Petra Sedlačka s názvom PrintiFLY

Cieľom projektu bolo priniesť technológiu 3D tlače bližšie k ľuďom a ponúknuť im možnosť aditívnej výroby z plastov a zákazkovú 3D tlač. Prezentácia tejto technológie a projektu bola realizovaná v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, coworkingovým centrom Cošicke, formou workshopov a exkurzií, na základe ktorých vznikli aj požiadavky na zákazkovú 3D tlač od dizajnérov a samotných študentov pri realizácii ich záverečných prác. Simultánne s týmito aktivitami sa pracovalo na koncepte a návrhoch vlastných 3D tlačiarenských zariadení na nadrozmernú 3D tlač.

Študent – autor projektu – založil firmu, ktorej cieľom je nachádzať optimálne využitie technológie 3D tlače ako výrobnej technológie pre dizajn, architektúru, umenie, vzdelávanie, medicínu, biotechnológie a priemysel. Počas trvania projektu boli realizované aktivity 3D tlače z prostredia medicíny, 3D tlač anatomických modelov, modelov na edukačné účely pre študentov medicíny, dizajnu, prototypy, modely a ergonomické návrhy spotrebných predmetov pre domácnosť, architektonické modely budov a infraštruktúry a realizácie záverečných prác študentov Technickej univerzity v Košiciach, ako napríklad návrh funkčnej protézy palca ruky.

Katedra biomedicínskeho inžinierstva a merania, Technickej univerzity v Košiciach projektu PrintiFLY poskytla priestory a možnosti využívania technického zariadenia katedry. Plánovali spoluprácu s komunitou dizajnérov a architektov a chceli poskytovať zákazkovú 3D tlač širokej verejnosti. S Technickou univerzitou v Košiciach pracujú na koncepte začlenenia technológie 3D tlače do edukačných výučbových procesov.

Zdroj: TS

9.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+