MojAndroid

Všetci to poznáte. Ráno vstávate do práce, pozriete sa na svoj telefón a ten je takmer vybitý, možno úplne vybitý. Zabudli ste ho v noci nabiť. Keďže v 21. storočí sa bez svojho smartfónu nepohnete, máte problém. Otázkou je, ako ho čo najrýchlejšie nabiť, prípadne kde si ho môžete počas dňa dobiť. Existujú však aj smartfóny, ktorým stačí pol hodinka na nabíjačke a máte dostatok energie prakticky na celý deň.

Pol hodina na nabíjačke, deň výdrže

V našich testoch rýchlosti nabíjania sa tejto problematike venujeme už dlhšiu dobu. Môžete si tak pozrieť videá a články, v ktorých súťažia vaše obľúbené smartfóny o to, ktorý z nich sa najrýchlejšie nabije.  V dobe, kedy batérie vymeniteľné nie sú a ich výdrž je jednoducho povedané slabá, príde vhod aspoň rýchle nabíjanie. Keďže okrem celkového času nabíjania sledujeme aj to, na koľko percent sa jednotlivé smartfóny dokážu nabiť za určitý čas, prinášame vám prehľadnú tabuľku, v ktorej sa dozviete, ktorý z nich sa za 30 minút nabije najviac. Zatiaľ čo vy sa nachystáte do práce, tí najlepší sa stihnú dobiť na úroveň, ktorá vám zabezpečí výdrž až do večera.

Aktuálnym kráľom v našej tabuľke je OnePlus 6. Táto čínska firma so svojim Dash Charge nabíjaním už dlhodobo valcuje konkurenciu v rýchlosti nabíjania. V minulosti to bolo síce jednoznačnejšie, dnes sa mu pomaly približujú aj iní výrobcovia so svojimi riešeniami rýchleho nabíjania. Huawei sa doťahuje so svojím SuperCharge, Samsung používa technológiu Adaptive Fast Charge, Motorola zase Turbo Charge. Každý veľký výrobca už svoju technológiu rýchleho nabíjania má. Ponúka ju aj výrobca mobilných čipov Qualcomm, konkrétne sa jedná o technológiu Qualcomm Quick Charge, ktorú môžeme nájsť napríklad v modeli LG G7 ThinQ.

Tieto smartfóny sa za polhodinu nabijú najrýchlejšie:

% / 30 minKapacita batérie
Huawei P2056%3400 mAh
OnePlus 656%3300 mAh
Honor 1054%3400 mAh
Honor View 1049 %3750 mAh
Nokia 8 Sirocco48 %3260 mAh
Xiaomi Mi 845 %3400 mAh
Motorola moto z3 play44 %3000 mAh
Motorola moto g6 plus39 %3200 mAh
Sony Xperia XZ239 %3180 mAh

Ako môžete vidieť, tabuľku vedie Huawei P20 spolu s OnePlus 6. Huawei je na prvom mieste práve kvôli batérii, ktorá má o 100 mAh vyššiu kapacitu. Obidve zariadenia sa za 30 minút dokážu nabiť až na 56 percent. Ako dlho nabíjate váš smartfón?

Ak si želáte pozrieť kompletnú tabuľku rýchlostí nabíjania so všetkými nami testovanými smatfónmi, nájdete ju v tomto odkaze.

Náš tip
Ktorý smartfón sa nabíja najrýchlejšie? Prehľad testov rýchlosti nabíjania | TABUĽKA
18.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+