MojAndroid

Každý študent a dieťa na celom svete by malo mať možnosť získať viac informácií a znalostí z informačných technológií. Práve informačné technológie pomáhajú k rozvoju digitálnej kreativity, logiky a zručnostiam riešenia problémov, pričom práve 21. storočie je prelomové vo využívaní informačných technológií po celom svete. V budúcnosti tak bude znalosť informačných technológií základom úspešnej pracovnej kariéry a dobrého uplatnenia sa na trhu práce.

Deti sa nemusia báť programovania

O tom, že programovania sa deti nemusia báť ich presvedčí aj moderný programovací nástroj Scratch, ktorý vyvinula renomovaná MIT MediaLabs. Vďaka Scratchu si deti môžu jednoducho vytvárať vlastné animácie, príbehy a hry. Pri ich tvorbe sa naučia kreatívne myslieť a spolupracovať s ďalšími kamarátmi. Práve učenie prostredníctvom kreatívnej tvorby hier a interaktívnych animácií deti vtiahne do deja a budú skúšať nové prístupy a možnosti.

A práve slovenská časť projektu Scratch.sk pripravila pre všetkých pedagógov, školiteľov na krúžkoch programovania alebo rodičov-nadšencov kompletnú výukovú prírčku v slovenskom jazyku, ktorá môže byť použitá pre plnohodnotnú výuku kreatívneho programovania v systéme Scratch. Príručku je možné stiahnuť zdarma na stránke http://www.scratch.sk/scratch-prirucka/

Hodina programovania práve tento týždeň!

Hodina programovania prebieha v tomto roku v týždni od 3. do 9. decembra, pričom do jej podpory sa zapojí viac ako 200 000 školiteľov celosvetovo. Pridajte sa medzi nich a ukážme deťom radosť z kreatívneho programovania aj na Slovensku.  Viac informácií o nástroji Scratch nájdete na stránke www.scratch.sk

5.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+