MojAndroid

Na návštevu pápeža Františka, ktorý od 12. do 15. septembra 2021 pricestuje na Slovensko, sa pripravujú aj telekomunikační operátori. Mobilný operátor 4ka uviedol, že v rámci príprav posilňuje kapacity svojej mobilnej siete vo všetkých lokalitách, do ktorých zavíta Svätý Otec počas návštevy Slovenska.

 „Návšteva pápeža na Slovensku je výnimočná udalosť, a preto sme pristúpili k posilneniu a rekonfigurácii sieťových komponentov všade tam, kde predpokladáme zvýšenú hlasovú a dátovú prevádzku, v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ hovorí Pavel Ďurík, hovorca 4ky a dodáva: „Veríme, že aj vďaka tejto našej snahe sa budú môcť veriaci podeliť s blízkymi o tento jedinečný zážitok.“

Využije aj prenosný vysielač

Štvrtý mobilný operátor 4ka posilnil kapacitu siete pre telefonovanie v Bratislave, Prešove a Košiciach. V Šaštíne, na mieste konania Svätej omše na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni, postaví dočasný prenosný mobilný vysielač, používaný aj pri hudobných festivaloch a iných verejných podujatiach, za účelom posilnenia dátovej a hlasovej kapacity siete.

Zvýšená koncentrácia používateľov mobilnej siete a s tým spojené očakávanie väčšieho využívania kapacít mobilnej siete by vzhľadom na spomínané prípravy nemal spôsobiť žiadne problémy s dostupnosťou ci celkovou kvalitou služieb.

Sieť vylepšuje aj konkurencia

V ostatných dňoch sa niekoľko zmien odohralo aj v rámci sietí konkurenčných operátorov. Tie nesúvisia priamo s návštevou pápeža Františka, no rozhodne stoja za pozornosť. V prípade Telekomu aj O2 totiž došlo k rozšíreniu modernej 5G siete.

Náš tip
4ka: Nový mobil môžete mať k paušálu vo výraznej zľave
10.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+