MojAndroid

Intagram patrí dnes k najdynamickejším sociálnym sieťam na svete. Denne na ňom pribudnú milióny nových fotografií, ktoré dostanú spolu viac ako 2,5 miliardy lajkov. Instagram mesačne aktívne používa viac ako 300 miliónov ľudí, z čoho asi 70% tvoria tí, ktorí sa nachádzajú mimo USA. Aj keď Instagram spĺňa podmienky modernej sociálnej siete, isté jeho parametre ostávali doteraz stále zastaralé. Hovoríme o rozlíšení nahrávaných fotografií, ktoré bolo možné len donedávna pridávať v rozlíšení len 640 x 640 px. Instagram však po novom už na svoje servery začína s nahrávaním vo vyššom rozlíšení 1080 x 1080 px.

Snímky s vyšším rozlíšením zatiaľ nie sú na Instagrame zobrazované, no rýchly pohľad na zdrojový kód webového náhľadu sociálnej siete odhalil, že nové fotografie sa už nahrávajú vo vyššej kvalite. Instagram sa takýmto spôsobom pripravuje na prechod k vyššej kvalite zobrazovaných fotografií, ktorých by sme sa mohli dočkať už v nasledovných dňoch či týždňoch. Fotografie vo vyššom rozlíšení je však možné zobraziť už dnes, a to pomocou triku. Stačí ak v prehliadači s otvoreným Instagramom preskúmate v Chrome HTML kód obrázku (pomocou funkcie Preskúmať prvok). Rozdiel môžete vidieť aj na obrázku nižšie.

Instagram_photos_are_now_bigger_—_if_you_know_where_to_look___The_Verge

Zdroj: theverge

6.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+