MojAndroid

Na tohtoročnej vývojárskej konferencii Google I/O, ktorá sa začína už 15. mája, sa pravdepodobne nedočkáme predstavenia nového Androidu 5.0 Key Lime Pie. Namiesto toho Google pripravuje inováciu súčasného systému Android Jelly Bean, ktorý by mal byť aktualizovaný na verziu s číselným označením 4.3. Nedávne špekulácie o tom, že Google posúva predstavenie Androidu 5.0 na neskôr, sa tak postupne začínajú potvrdzovať.

Android 4.3 Jelly Bean

V serverových logoch zahraničného portálu Android Police, sa totižto objavili zariadenia Nexus 4 a Nexus 7, s Androidom 4.3 Jelly Bean s označením buildu JWR23B. Redaktori portálu skúmali, z akých IP adries sa zariadenia pripájali a zistili, že ide o rovnakých zamestnancov Google, vďaka ktorým odhalili  už aj predchádzajúce verzie Androidu, a to ešte pred ich oficiálnym predstavením. Správu o existencii Androidu 4.3, potvrdzujú aj komentáre na Chromium bug trackeri, kde Chromium developer (pravdepodobne z Google), pridával komentáre s Android zariadením s buildom JWR23B.

Aké nové funkcie prinesie novšia verzia Androidu zatiaľ nevieme povedať a dozvieme sa to až na Google I/O 2013. Nový Android Key Lime Pie tak na tomto podujatí pravdepodobne vôbec neuvidíme, sme si však istí, že Google na ňom pracuje a odhalí ho neskôr v tomto roku. Nexus 5 alebo Motorola X Phone, by mohli byť prvými smartfónmi s týmto OS.

Zdroj: androidpolice

29.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+