MojAndroid

Facebook vznikol už v roku 2004, no popularite sa teší ešte aj dnes. Nie na darmo patrí k najpopulárnejším sociálnym sieťam, ktoré na svete máme. V posledných rokoch ale zažívame trend, ktorý ukazuje, že mladí ľudia z neho odchádzajú a navštevujú radšej platformy ako TikTok či Instagram. Teraz sa ale všetko mení, ako informuje PhoneArena.

Ak si predstavíme Facebook, a jeho aktívnych používateľov, asi nám hneď nenapadnú mladí ľudia. Stal sa totiž sieťou, kde stretnete najmä staršie generácie, často aj tie najstaršie. Nie je ale úplne pravda, že ho mladí vôbec nevyužívajú. Tento pocit máme preto, lebo najčastejšie vidíme komentáre a príspevky najmä od starších, keďže práve oni majú potrebu vyjadrovať svoj názor na všetko.

Mohlo by vás zaujímať:

Aj preto sa rozhodlo veľa mladých ľudí odísť, pričom mnoho z nich označuje túto sieť ako “toxickú” či “nenávistnú”. Vo všeobecnosti je pravda, že aj u nás na Slovensku sa stretneme s neskutočnou mierou kritiky, negativity a agresivity, a to práve v komentároch pod príspevkami. Oficiálne správy spoločnosti Meta však oznamujú, že aj napriek tomu sa mladí ľudia na platformu vracajú.

Nechodia sem sledovať príspevky

Teda minimálne tí v USA a Kanade. Práve tu viac ako 40 miliónov mladých (18-29) navštívi Facebook každodenne. Ak sa ale pozrieme na to, čo na sociálnej sieti robia, možno nás to prekvapí. Podľa štatistík využívajú najmä Marketplace, Skupiny a funkciu Randenia. Správanie sa ale líši od geografickej oblasti, a preto u nás tieto štatistiky nemusia platiť. Bežný používateľ platformy sleduje najme svoju Nástenku a Reels.

Za prvé tri roky používania sa tešil Facebook až 50 miliónom používateľov, čo dnes už má ďaleko od reality. Momentálne je na platforme zaregistrovaných až 3,2 miliardy používateľov, no stále majú čo robiť, aby si udržali a zároveň prilákali mladších priaznivcov.

Facebook
Facebook
Price: Free
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
  • Facebook Screenshot
Náš tip
Instagram pridáva dôležitú funkciu, ktorej cieľom je ochrana mladistvých
3.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+