MojAndroid

Študenti na Fakulte informačných technológií Českého vysokého učení technického si od tohto semestra môžu užívať prednášky Ing. Michala Havryluka v predmete Programovanie pre operačný systém Android. O toto štúdium prejavilo záujem doposiaľ 120 študentov najstaršej nevojenskej technickej univerzity na svete, ktorých semestrálne práce budú na konci semestra publikované na Android Markete a zaradené do súťaže v spolupráci s českým webom mobil.cz, kde budú pomocou hlasovania čitateľov vyhlásené najoriginálnejšie a najlepšie spracované aplikácie. Záujem o tento predmet bol obrovský a tak sa niekoľko desiatok študentov kvôli kapacitným plánom “nezmestilo” do výberu, ktorý v súčasnosti tvorí 100 členná skupina študentov. Prvá prednáška Programovania pre Android sa uskutočnila 13. februára tohto roku (klop, klop, dúfame, že toto číslo neprinesie tomuto predmetu nešťastie ;-) ).

Predmet Programovanie pre Android je určený hlavne začiatočníkom, ktorí tu získajú obsiahle informácie o samotnom operačnom systéme Android od jeho histórie a filozofie, až po zložitejšie programovanie aplikácií. Dôraz bude kladený hlavne na optimalizáciu zdrojového kódu a na prax, čiže samotné programovanie, čo môžu študenti využiť v budúcnosti vo svojom povolaní. Študenti môžu spracovávať rôzne témy semestrálnych prác, ktoré vychádzajú z už existujúcich kvalitných projektov alebo ktoré na trhu chýbajú. Hoci študenti vypracovávajú úlohy od prednášajúceho, je im daná veľká sloboda pri vytváraní samotného projektu a je len na nich, ako sa s danými problémami vysporiadajú. Ing. Michal Havryluk, ktorý mimochodom úzko spolupracuje s už spomenutým webom, prisľúbil, že počas semestra zverejní o súťaži viac informácií.

” Podarilo sa nám zohnať skupinu skúsených vyučujúcich, ktorí pracujú na platforme Android každý deň. Som rád, že v tejto zostave môžeme priblížiť vývoj širokej skupine študentov a hlavne, že Android, a všeobecné povedomie o možnostiach mobilných platforiem preniká aj na akademickú pôdu… ” Ing. Michal Havryluk

Čo si myslíte o tejto novinke na ČVUT vy? Podporili by ste myšlienku vyučovania takéhoto predmetu aj na slovenských technických univerzitách? Myslíte si, že by to pomohlo slovenskej scéne Android vývojárov? Neklaďte svojim odpovediam medze a vyjadrite svoj názor nižšie v komentári.

Zdroj,foto: mobil.iDnes.cz

22.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+