MojAndroid

Žijeme vo svete, kde je všetko online. Je preto prirodzené, že sa na internet presúvajú aj také inštitúcie ako celé banky. N26 je nemecký startup, ktorý vznikol v roku 2013 a dnes disponuje oficiálnou bankovou licenciou z Nemecka. Čo je na ňom zaujímavé, je to, že funguje kompletne online. Banka nemá žiadne pobočky a všetko vybavíte cez internet banking alebo prepracovanú mobilnú aplikáciu.

Ako to funguje?

Založenie účtu je dostupné už aj zo Slovenska a podľa slov samotnej banky trvá v priemere iba 8 minút. Svoje osobné údaje vypíšete priamo v internet bankingu alebo cez mobilnú aplikáciu a vašu totožnosť potvrdíte banke cez krátky videohovor priamo s ich operátorom. Pri zakladaní účtu je tak nutnosťou aspoň základná angličtina. Akonáhle ale potvrdíte vašu identitu, môžete využívať služby tejto banky kdekoľvek na svete.

MasterCard do 1. apríla 2017 zadarmo

Banka N26 ponúka okrem služieb klasického internet bankingu aj platobnú kartu MasterCard. Ak sa v banke zaregistrujete do 1. apríla 2017, budete môcť platobnú kartu používať bez mesačných poplatkov. Pri neskoršej registrácii je mesačný poplatok za kartu 2,90 EUR mesačne. Karta MasterCard ponúka aj povolené prečerpanie (zatiaľ len v Nemecku), na ktoré sa následne vzťahuje úroková sadzba 8,9%. Všetky platby touto kartou sú samozrejme zadarmo.

n26-credit-card-falling-cards-ret

Mesačne máte ku karte 5 výberov zadarmo kdekoľvek na svete z akéhokoľvek bankomatu (treba splniť niektorú z podmienok), za každý ďalší výber zaplatíte 2 eurá. Za využívanie ďalších služieb môžete získať ďalšie bezplatné výbery z bankomatov. Pri výbere v cudzej mene (inej ako euro) je vám navyše účtovaný aj poplatok 1,7% z vybranej sumy. V Nemecku pritom nájdete 7000 bankomatov CASH26, z ktorých máte výber kedykoľvek zadarmo.

Náš tip
Smart Banka 2016: Vyberte najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte!

Na čo si dať pozor?

N26 pôsobí na európskom trhu pomerne krátko, no nemecká banková licencia ich zaväzuje dodržovať prísne bezpečnostné pravidlá. Banka v zahraničí ponúka aj balíček služieb Black, ktorý obsahuje okrem iného aj poistenie alebo iné výhody, no na našom území tento balíček nie je dostupný. Banka však ponúka služby, ktorých poplatky sú porovnateľné so slovenskými bankami. Navyše, ich mobilná aplikácia je naozaj nadštandardná a v mnohých ohľadoch predbehne väčšinu slovenských bankových aplikácií. Dostupná je pre Android a iOS zariadenia.

Náš tip
Bankové aplikácie sú bezpečnejšie, aj s nimi však viete útočníkovi naletieť
Verzia: 3.9.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.9.6
Aktuálna cena: Zdarma

Viac si o banke N26 môžete prečítať priamo na ich webstránke. Ako vás táto ponuka zaujala? Plánujete si v tejto banke otvoriť účet?

Aktualizácia, 8.2. o 19:45

Zdá sa, že banka N26 mala v blízkej minulosti bezpečnostné problémy a obsahuje niekoľko chýb, kvôli ktorým ju mnohí označujú za nebezpečnú. Hoci vývojári N26 spolupracujú s hackermi na promptnom odstránení nedostatkov, stále nemožno túto banku považovať za absolútne bezchybnú. Viac o tom hovorí článok na webe Fortune.

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+