MojAndroid

Včera sme písali o novej aplikácii spoločnosti Myriad, ktorá by mala umožniť spustenie Android aplikácií aj na iných platformách. Dnes vám prinášame video z endgadget.com, na ktorom môžete vidieť ako Alien Dalvik 2.0 funguje.

Podľa vyjadrení viceprezidenta pre obchod spoločnosti Myriad, Oliviera Bartholota, je nová aplikácia výkonnejšia ako predchádzajúca verzia a prináša jednu zásadnú zmenu. Tou je, že funguje v cloude s Netzyn servermi, ktoré vykonávajú väčšinu výpočtových úloh potrebných pre chod aplikácií alebo widgetov. Do zariadenia sa potom odosiela video vo formáte H.264, v ktorom má používateľ možnosť ovládať objekty, ako keby aplikácia fungovala priamo v ňom. Alien Dalvik bude možné portovať na najrôznejšie zariadenia a už teraz spoločnosť rokuje s niektorými automobilovými výrobcami, Samsungom a inými, aby dostali svoju aplikáciu do ich produktov. Plánom spoločnosti je Alien Dalvik dokončiť niekedy do polovice budúceho roka, takže na jeho reálne využitie si musíme ešte chvíľu počkať.

11.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+