MojAndroid

Posledné týždne rezonuje vo svete škandál okolo úniku dát používateľov sociálnej služby Facebook. Dokonca cena akcií spoločnosti Facebook klesla o niekoľko percent, pravdepodobne vďaka informáciám, že spoločnosť Cambridge Analytica, ktorá sa zaoberá politickými výskumami, využila svoje webové stránky na to, aby neoprávnene získala 50 miliónov užívateľských profilov tejto služby. Následne ich využila mimo iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa v roku 2016. Facebook po tomto škandále prišiel o miliardy dolárov. Nie je ale jedinou spoločnosťou, ktorá má teraz podobný problém. Ďalšou je americký výrobca športového oblečenia Under Armour.

Náš tip
Facebook mal zbierať históriu hovorov a SMS Android používateľov. Popiera to

Ten pre mobilné zariadenia poskytuje fitness aplikáciu MyFitnessPal, ktorá monitoruje vašu dennú stravu a zjedené kalórie pri diéte. Minulý týždeň Under Armour oznámil, že vo februári bolo hacknutých 150 miliónov účtov, ktoré musia mať používatelia aplikácie vytvorené. Boli odcudzené citlivé údaje ako používateľské mená, emailové adresy alebo heslá. Krátku dobu po oznámení klesli akcie spoločnosti o 3 percentá. Prelamovanie a získavanie údajov z účtov internetových sociálnych služieb je posledné roky pravidelným javom. Zatiaľ najväčší únik sa odohral v roku 2013, keď bolo hacknutých 3 miliardy účtov služby Yahoo.

4.4.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+