MojAndroid

Populárna stránka MyColorScreen, ktorá pred niekoľkými týždňami oznámila vývoj vlastnej aplikácie pre zmenu vzhľadu Androidu, ju konečne sprístupnila na obchode Play. Táto sa zatiaľ nachádza v štatúte Beta a je prístupná len pre niektorých používateľov, ktorí sa prihlásili do beta testovania na stránkach themerapp.com. Pozvánku na vyskúšanie aplikácie sme dostali aj my a tak sme sa ju ihneď rozhodli vyskúšať a napísať vám naše prvé dojmy z jej používania.

MyColorScreen_Themer_2MyColorScreen_Themer_3MyColorScreen_Themer_1

MyColorScreen ponúka na svojich stránkach neskutočne veľké množstvo rôznych tém, ako aj návodov na ich aplikovanie. Zmena prostredia je však zdĺhavou a niekedy aj náročnou záležitosťou. To sa stalo aj hlavným dôvodom, prečo sa zakladatelia portálu rozhodli pre vytvorenie vlastnej aplikácie Themer, ktorá aplikovanie tém uľahčuje a redukuje počet vykonaných krokov na niekoľko kliknutí.

Po spustení aplikácie sa vám tak naskytne pohľad na niekoľko tém rozdelených do troch kategórií – najpopulárnejšie, výber redakcie a najnovšie. Témy môžete označiť za obľúbené a tie, ktoré si stiahnete sa tiež zobrazia v samostatnej kategórii. Aplikovanie témy je veľmi jednoduché. Stačí si vybrať a následne stlačiť tlačidlo Apply, ktoré tému stiahne a automaticky aktivuje. Prvé čo si všimnete je zmiznutie notifikačnej lišty. Nemusíte sa však báť, pretože tá je stále aktívna a zobrazíte alebo skryjete ju posunom prsta nadol alebo nahor po obrazovke.

MyColorScreen_Themer_11 MyColorScreen_Themer_9 MyColorScreen_Themer_10

Témy nemusia byť presne také, ako si ich stiahnete. Autori aplikácie Themer umožňujú zmenu ich nastavení po podržaní prsta na obrazovke. Môžete pridať novú plochu obrazovky, widget, zmeniť tapetu, pridať ikonu aplikácie, vytvoriť adresár alebo pridať aplikáciu už do existujúcej zložky na ploche. V menu s aplikáciami nájdete aj špeciálnu položku Favorites, do ktorej si môžete nainportovať aplikácie, ktoré ste používali na ploche iného launchera. Manuálne môžete pridať aj ďalšie obľúbené aplikácie.

RSS čítačka, ktorú používa MyColorScreen vo svojej aplikácii sa dá jednoducho nastaviť a umožňuje pridávanie vlastných zdrojov, ako aj import dát z obľúbeného Feedly. V každej téme je niekoľko ikon alebo widgetov, ktoré spúšťajú aplikácie. Ak je vo vašom Androide ale nainštalovaných napríklad niekoľko prehrávačov hudby, budete po prvom kliknutí vyzvaní na výber jedného z nich. Podobne to funguje aj pri ďalších položkách. Toto nastavenie je možné neskôr zmeniť v nastaveniach Themeru.

MyColorScreen_Themer_12 MyColorScreen_Themer_7 MyColorScreen_Themer_6

Themer podporuje pre skúsenejších používateľov aj pokročilejšie nastavenia, pomocou ktorých je možné ďalej upravovať vzhľad tém. Bežný používateľ si však vystačí so základnými témami, ktorých počet sa momentálne pohybuje niekde na čísle 50. Ďalšie budú časom pribúdať. Samozrejme Themer je trochu iným launcherom, ako napríklad NOVA alebo Apex. Neponúka niektoré pokročilé funkcie a také možnosti nastavení, to však ani nebolo cieľom jeho autorov. Napriek jednoduchosti, akou sa dajú témy aplikovať však nad ich nastavením strávite nejakú tú minútku, kým si ju vyladíte podľa svojich preferencií. Pre niekoho budú témy nepraktické pre denné používanie, niekto sa však poteší novému dizajnu a jednoduchosti, ktoré témy ponúkajú.

Themer od MyColorScreen je výborným nástrojom na rýchlu zmenu používateľského prostredia, ktoré sa doslova zmení na nepoznanie. Navyše, ide len o prvé beta verzie a do budúcnosti sa očakáva pribúdanie ďalších funkcií. Čo prinesú sa nechajme prekvapiť. (Nezabúdajte, že MyColorScreen Themer je zatiaľ dostupný len pre niektorých používateľov.)

Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.93
Aktuálna cena: Zdarma

3.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+