MojAndroid

Populárny prehrávač multimédií MX Player získava v týchto dňoch praktickú aktualizáciu. Tá prináša podporu pre AC-3 audio kodek, ktorý sa využíva pri priestorovom zvuku Dolby Audio.

Kodek AC-3 bol do marca 2017 chránený patentom spoločnosti Dolby. Už viac ako mesiac je však voľne dostupný, a tak ho začínajú vývojári pomaly implementovať do svojich titulov. AC-3, známy aj ako Audio Codec 3, Advanced Codec 3 či Acoustic Coder 3, bol doteraz pre mnohých fanúšikov multimédií problémovým a na jeho prehrávanie museli používať rôzne špecializované prehrávače s podporou tohto formátu.

Náš tip
Výber TOP ekvalizérov pre vylepšenie zvuku vo vašom Android zariadení

Podpora pre AC-3 zvuk príde do aplikácie MX Player automaticky. Dostupná bude hneď, ako aplikáciu opäť zapnete v prípade, že budete mať prístup k internetu. Potešila vás táto správa?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

12.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+