MojAndroid

V pondelok, 27. februára 2023, sme sa zúčastnili globálneho veľtrhu MWC 2023 v španielskej Barcelone. Vidieť sme mohli nielen novinky zo sveta smartfónov, ale aj z ďalších odvetví technológií. Čo všetko sme mohli vidieť?

MWC 2023 v skratke

Na MWC 2023 mali svoje zastúpenie viaceré technologické spoločnosti. Ak si spomeniete na nejakú firmu zaoberajúcu sa technikou (predovšetkým telekomunikáciami), je pravdepodobné, že bola taktiež súčasťou veľtrhu. Výrobcovia prezentovali svoje najnovšie počiny, ukázali niektoré svoje koncepty a my sme si ich mohli na vlastné oči pozrieť, prípadne aj priamo vyskúšať.

MWC2023
MWC 2023 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Veľmi zaujímavé boli napríklad stánky čínskych gigantov Xiaomi a HONOR. Deň pred oficiálnym spustením veľtrhu sme boli súčasťou oficiálneho globálneho predstavenia vlajkového modelového radu Xiaomi 13. V pondelok sme mali tú česť sedieť na predstavení série HONOR Magic5 a prelomového skladacieho smartfónu HONOR Magic Vs pre Európu.

Honor Magic5 Pro
Honor Magic5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung vystavil na ukážku prototypy skladacích displejov, ktoré vyzerajú naozaj zaujímavo. Veď posúďte sami.

OPPO nám ukázalo svoje najnovšie portfólio, vrátane novej “skladačky” OPPO Find N2 Flip. Okrem neho sa však pochválilo aj staršími modelmi, aby ukázalo svoj technologický pokrok.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip | Zdroj: Tomáš Kanálik

V prípade ich dcérskej firmy OnePlus nás veľmi zaujal OnePlus 11 Concept, ktorý sa snaží aplikovať vodné chladenie v smartfónoch do praxe. Využíva pritom novú metódu, ktorá vyzerá veľmi dobre a futuristicky.

OnePlus 11 Concept MWC 2023
OnePlus 11 Concept | Zdroj: Tomáš Kanálik

Motorola, respektíve Lenovo, mali na MWC 2023 taktiež svoje miesto a upútali najmä konceptom notebooku a telefónom Motorola Rizr s vysúvacou obrazovkou.

MWC2023 Motorola Lenovo
Smartfón a notebook s vysúvacími obrazovkami | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Oslovila nás i výstava gigantov Qualcomm a MediaTek. Ukázali najlepšie smartfóny, ktoré obsahujú ich čipy. Pulty s viacerými vlajkovými loďami stáli naozaj za to. Za zmienku rozhodne stojí aj prítomnosť firiem IntelARM či Microsoft.

Aby sme nezostali len pri smartfónoch, tak potešil nás napríklad aj elektromobil Lucid, do ktorého sme si dokonca mohli aj sadnúť.

SK Telecom mal na ukážku model elektrického vrtuľníka, ktorý bol prerobený na svet s virtuálnou realitou. Sedadlá premenili na pohyblivé pre skvelú simuláciu rýchleho letu vrtuľníkom. V rade sme si síce nejaký ten čas odstáli, no výsledný pocit stál za to.

SK Telecom elektrický vrtuľník MWC 2023
Model elektrického vrtuľníku s virtuálnou realitou | Zdroj: Tomáš Kanálik

Milovníci elektrických kolobežiek si taktiež prišli na svoje. Vyskúšali sme si jazdu na najvýkonnejšom modeli z daného výberu.

MWC 2023 POCO
Ukážka smartfónov POCO | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Veľkú časť prvej haly zaberal Huawei, ktorý ukázal svoje aktuálne portfólio produktov. Na špeciálne pozvanie bolo možné navštíviť aj sekciu spoločnosti Nokia, ktorá na prvý pohľad vyzerala veľmi sľubne.

Samozrejme, na výstave sa nachádzalo aj veľmi veľké množstvo nie až tak známych firiem a ukázali napríklad budúcnosť infraštruktúry mobilných sietí, tak ako aj nadchádzajúce pokroky v 5G či 6G sieťach alebo aj v rámci umelej inteligencie. To a ešte omnoho viac sme mohli vidieť a vyskúšať si na tohtoročnom Mobile World Congress v nádhernej Barcelone.

Za pozvanie na udalosť MWC 2023 ďakujeme spoločnostiam Xiaomi a HONOR!

3.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+