MojAndroid

MWC 2022 v Barcelone je v plnom prúde, no vzhľadom na situáciu s Ukrajinou sa organizátori konferencie rozhodli urobiť jednu dôležitú zmenu. GSMA, organizácia, ktorá MWC usporadúva, na webovej stránke podujatia oznámila, že s inváziou na Ukrajinu nesúhlasí a nebude hostiť ruský pavilón. Novinku priniesol portál Android Central.

„GSMA odsudzuje ruskú inváziu na Ukrajinu,” uviedla vo svojom vyhlásení. „Situácia sa rýchlo mení a chápeme, že rôzne vlády zvažujú prísnejšie sankcie proti Rusku. Vo svetle tejto vznikajúcej situácie a vzhľadom na tragické straty na životoch, sa konferencia MWC zdá byť nepodstatná. Je však zjednocujúcim podujatím s víziou spojiť mobilný svet, aby mohol napredovať a zabezpečiť prosperitu ľudí, priemyslu a spoločnosti.“

„GSMA dodržiava všetky vládne nariadenia a sankcie vyplývajúce z tejto situácie. Na MWC22 nebude žiadny ruský pavilón. Bezpečnosť podujatia sa neustále prehodnocuje a upravuje na základe novo dostupných informácií.”

Okrem odstránenia ruského pavilónu generálny riaditeľ GSMA Jeff Hoffman zakázal aj vstup niekoľkých ruským spoločnostiam na konferenciu. Konkrétne mená však neuviedol.

MWC 2022 ohrozovala aj pandémia

Otvorenie ďalšieho ročníka MWC ohrozovala aj pandémia koronavírusu. Začiatkom tohto roka sa niekoľko výrobcov, vrátane spoločností Lenovo a Sony, rozhodlo nezúčastniť. Organizátori však trvali na tom, že šou musí pokračovať a svoj názor nezmenili ani s príchodom ruskej invázie na Ukrajinu.

Náš tip
Propagácia vojny je na Slovensku trestným činom, upozorňuje polícia
28.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+