MojAndroid

O Projekte Tango sme vás už informovali niekoľkokrát. Teraz si však môžete pozrieť priamo ukážky z praxe, ktoré nám na MWC 2016 prichystalo Lenovo a Google. Do múzeí sa zvyčajne chodíme pozerať na najrôznejšie veci z histórie, no tento raz nám v múzeu v Barcelone Google a Lenovo spoločne predstavili projekt Tango. Ten tvorí budúcnosť pokročilej indoor navigácie. Vo vnútri budovy sa na klasické GPS nemôžeme spoliehať a preto si celú navigáciu vzal na starosti špeciálne upravený tablet s Google Tango podporou.

Project_Tango_Lenovo-1

Google Tango dokáže navigovať vďaka kombinácii viacerých faktorov. Po prvé, v zariadení sú nahraté mapové podklady miesta, teda v našom prípade múzea. Okrem indoor navigácie má Google Tango aj ďalšiu súčasť a tou je služba Glympse. Je to už známa technológia na zdieľanie polohy s ostatnymi ľuďmi. V malom či veľkom náhľade teda vidíte rozšírenú realitu, kde sa ľuďom vznášajú kocky nad hlavou. Tie v skutočnosti zobrazujú profilovú fotografiu používateľa Google Tango. Poslednou zaujímavosťou je to, že keď sme zamierili tabletom na umelecké dielo, zobrazili sa nám po kliknutí na daný bod informácie o diele. Je to obsah, ktorý reaguje na prostredie.

Project_Tango_Lenovo-3

Prvým ohláseným partnerom Googlu v projekte Tango je Lenovo. To má už v lete 2016 priniesť na trh prvé  zariadenie s natívnou podporou Google Tango. Zariadenie má mať 6,4 palca a stáť do 500 dolárov. V barcelonskom múzeu sme si však Google Tango vyskúšali na špeciálne upravenom tablete s procesorom NVIDIA Tegra K1 a viac sa už dozviete vo videu:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+