MojAndroid

Podujatie MWC (Mobile World Congress) je jedným z najvýznamnejších svojho druhu a dopĺňa výstavu IFA v Berlíne či CES v Las Vegas. Každoročne ide o podujatie, ktoré si vyberajú poprední výrobcovia mobilných zariadení na predstavenie svojich noviniek a aj vlajkových lodí pre najbližší rok. Aj preto je výstava v Barcelone jedinečná a plná obrovských noviniek, na ktoré často čakáme aj celý predchádzajúci rok. Čo ale očakávame tento rok a čo dúfame, že nám MWC 2016 prinesie?

Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Nové vlajkové lode od Samsungu sú zrejme najväčšmi očakávané telefóny tohto roku a aj my sa už tešíme na to, čo si pre nás Samsung tento rok pripravil. Narastajúce množstvo uniknutých informácií nám pomáha vytvoriť si čoraz lepší obraz o pripravovaných novinkách, no niekoľko detailov je ešte stále veľkou neznámou. Isté je ale to, že Samsung vývoju zariadení venoval veľa úsilia a znovu sa pokúsi získať záujem širokej verejnosti. Rozhodne sa tak máme na čo tešiť a juhokórejský výrobca je jedným z hlavných lákadiel celého podujatia. Najlepšie na tom je, že novinky budú predstavené úplne na začiatku podujatia, a tak na detailné informácie nebudeme musieť dlho čakať.

Náš tip
Samsung zverejnil video, ktoré potvrdzuje vodeodolnosť Galaxy S7 | VIDEO

galaxys7-rear-render

LG G5 a ďalšie novinky od LG

Samsung ale nie je jediným popredným výrobcom, ktorý na MWC predstaví svoju novú vlajkovú loď. V rovnaký deň, ako jeho juhokórejský súper, predstaví svoju novinku aj spoločnosť LG. To znamená, že neuvidíme jeden, ale hneď dva dlho očakávané smartfóny v ten istý deň. O tomto telefóne tiež máme niekoľko informácií, no veľa je toho ešte neistého. Aj preto sa tešíme na to, čo si pre nás výrobca pripravil a čím nás zaujme tento rok. Okrem vlajkovej lode pritom na MWC po prvýkrát uvidíme niekoľko ďalších telefónov od výrobcu, a tak si tu na svoje prídu aj fanúšikovia dostupnejších zariadení či smartfónov so stylusom.

Náš tip
LG G5 sa objavil v predaji v dubajskom e-shope

lg-g5-always-on-displej-titulka

Novinky od Huawei

Pre fanúšika mobilných zariadení sa môže 21. február zdať ako sen, no okrem Samsungu a LG v ten istý deň svoju novinku predstaví aj Huawei. Toto predstavenie je ale zahalené rúškom tajomstva aj preto, že výrobca môže predstaviť celý rad zaujímavých zariadení. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o smartfón P9, no je úplne možné, že uvidíme aj niečo celkom iné. Isté je iba to, že Huawei chystá niečo veľké a my budeme pri tom.

Náš tip
Huawei P9 má údajne prísť až v 4 verziách

Xiaomi Mi5

Podujatie v Barcelone si nemohla nechať ujsť ani spoločnosť Xiaomi, ktorá tu predstaví naozaj dlho očakávanú vlajkovú loď Xiaomi Mi5. Stane sa tak v pondelok, 22. februára a všetci očakávame, čo si pre nás táto mladá čínska spoločnosť tentokrát prichystala. Očakávame prémiový hardvér a množstvo špičkových špecifikácií, a to všetko za skvelú cenu. Takto sme na to u Xiaomi zvyknutí a veríme, že sa nič nezmení ani s novou vlajkovou loďou. Dočkať by sme sa mali prémiového spracovania, procesoru Snapdragon 820 a ďalších skvelých vlastností.

Black-version-of-the-Xiaomi-Mi5

Ďalšie smartfóny a tablety

Ako obyčajne, ani tentokrát nevieme predpovedať všetky zaujímavé zariadenia, ktoré si výrobcovia do Barcelony prinesú. Je veľmi pravdepodobné, že tu narazíme na všetky možné zariadenia od známych aj menej známych výrobcov a pravdepodobne budeme zahltení dostupnými zariadeniami a novinkami, o ktorých sme nemali ani tušenia. Aj na tieto zariadenia sa ale tešíme a sme vždy zvedaví, čím nás výrobcovia prekvapia a ktorým výrobcom sa podarilo dobre ututlať detaily o pripravovaných novinkách tak, že sa o nich skutočne prvýkrát dopočujeme až na MWC.

Inteligentné hodinky, wearables a Internet vecí

Tieto kategórie zariadení sú čoraz populárnejšie a je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáme noviniek aj v tomto smere. Hoci nemáme na mysli žiadne konkrétne zariadenia, už tradične si na veľké výstavy nosia výrobcovia množstvo noviniek, o ktorých sme pred tým nepočuli. Vzhľadom na malé množstvo uniknutých informácií o predstaveniach inteligentných nositeľných zariadení na MWC nepredpokladáme žiadnu veľkú revolúciu, no očakávame aspoň inkrementálne vylepšené zariadenia každého druhu.

Moto_360_2_recenzia-1

Internet vecí bude zrejme tiež dôležitou časťou predstavení viacerých výrobcov, pričom mnohí z nich vidia v tomto segmente veľký potenciál a my sa im vôbec nečudujeme. Hoci MWC je výstavou najmä mobilných zariadení, je pravdepodobné, že sa dočkáme noviniek aj v tomto smere.

Aktualizované 19. februára o 10:55

Na MWC v Barcelone uvidíme aj zaujímavé inteligentné príslušenstvo pre hodinky od spoločnosti Victorinox Swiss Army. Tá sa spojila s výrobcom Acer, aby k svojim trvácnym a kvalitným hodinkám pridala inteligentné funkcie a vytvorila z nich tak pravé švajčiarske nožíky, akými sa aj sama spoločnosť preslávila. Zatiaľ nevieme, čo presne spoločnosti chystajú, no zrejme pôjde o zaujímavé riešenie.

Virtuálna realita

Predpokladáme, že na MWC 2016 nebudú chýbať ani nové zariadenia v segmente virtuálnej reality. Ide o veľmi populárne odvetvie, ktoré sa teší čoraz väčšiemu záujmu používateľov, ale aj vývojárov. Ak by sme aj nevideli veľké množstvo nových zariadení, je veľmi pravdepodobné, že sa dozvieme informácie o tom, ako v tomto smere napredujú poprední výrobcovia a čo pre nás chystajú v budúcnosti. Stále ide o nie úplne preskúmanú časť priemyslu, ktorá ukrýva veľký potenciál a tešíme sa na to, čo všetko si pre nás výrobcovia do Barcelony prichystali.

Toto všetko a ešte oveľa viac a my budeme pri tom!

MWC je jednou z najväčších výstav svojho druhu, a tak nie je možné predpokladať, čo všetko si sem výrobcovia prinesú. Množstvo noviniek a inovácií je skutočne enormné, no my sa budeme snažiť sprostredkovať vám všetky najdôležitejšie správy a novinky priamo z miesta diania. Výstavy MWC 2016 sa totiž zúčastní aj naša redakcia, a tak vám budeme prinášať najaktuálnejšie informácie priamo z miesta konania.

18.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+