MojAndroid

S príchodom najnovšej verzie Androidu 7.0 Nougat prišlo a viacero užitočných funkcií. Jednou z nich je rozhodne aj podpora MultiWindow a teda rozdelenia obrazovky vášho smartfónu na dve časti. V jednej polovici obrazovky tak môžete sledovať YouTube video a na druhej napríklad prehliadať sociálne siete. Teraz prichádza vďaka portálu xda-developers aj na staršie zariadenia spoločnosti Huawei.

Náš tip
Užívateľ XDA si nechal upgradovať svoj Nexus 5X na 4 GB RAM

Huawei túto funkciu ponúkal v rámci svojej nadstavby EMUI 5 postavenej práve na verzii Androidu 7.0 Nougat. Používateľ xda fóra #Henkate teraz zverejnil túto funkciu aj pre staršie zariadenia, ktoré obsahujú verziu EMUI 4.1. Na zariadení však budete potrebovať root a následne prístup k súboru build.prop. Detailnejšie informácie spolu s celým postupom pre aktiváciu danej funkcie si môžete prečítať v prislúchajúcom vlákne fóra xda-developers.

Zdroj: xda-developers

26.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+