MojAndroid

XBMC je populárne open source multimediálne centrum, ktoré je zadarmo dostupné pre také operačné systémy, ako Windows, Linux a OS X. V súčasnosti prehrá XBMC všetky populárne formáty audia a videa, no problémy by mu nemalo robiť ani prehrávanie sieťových streamov, DVDčiek a dokonca súborov vo vnútri ZIP alebo RAR archívov. Funkcií tohto multimediálneho centra je veľmi veľa. Okrem prehrávania videa a hudby, spomenieme napríklad ešte podporu skinov, aplikácií, rôznych skriptov a 30 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny. Čo je však podstatné je to, že jeho tvorcovia prostredníctvom oficiálneho blogu oznámili, že XBMC bude vo forme aplikácie dostupný aj pre Android.

XBMC spustíte na akomkoľvek zariadení s podporovanou verziou Androidu. Telefóny či tablety sa tak razom môžu stať plnohodnotnými multimediálnymi centrami. Vývojári XBMC tvrdia, že ide o plnohodnotnú verziu, ktorá je dostupná aj pre počítače. Aplikácia je zatiaľ v beta verzii a preto nie všetky funkcie fungujú na 100%. Známy je napríklad problém s prehrávaním videa, ktoré využíva len softvérový rendering – univerzálne hardvérové dekódovanie sa pripravuje. Aplikáciu zatiaľ v Google Play nehľadajte – tam sa ešte nejakú dobu neobjaví. Ak však chcete multimediálne centrum XBMC vyskúšať, už teraz si môžete stiahnuť .apk súbor, pomocou ktorého si nainštalujete jeho prvú beta verziu.

–>XBMC pre Android<–

16.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+