MojAndroid

Pred 4 rokmi spoločnosť Google predstavila svetu svoj operačný systém Android Wear určený pre nositeľnú elektroniku, a to hlavne inteligentné hodinky. Systém bol vlastne reakciou na špekulácie o chystaných hodinkách Apple Watch, ktoré sa objavili na trhu o rok neskôr. Napriek tomu, že Android Wear prešiel viacerými aktualizáciami, získal hromadu funkcií a do svojich inteligentných hodiniek ho nasadilo viacero popredných výrobcov (Motorola, LG, HTC, TAG Heuer, Fossil atď), jeho podiel na trhu je stále malý v porovnaní s Apple Watch. Nedávno sa možno aj preto Google rozhodol premenovať Android Wear na Wear OS. Výrobca luxusných hodiniek Hublot teraz predstavil svoje prvé limitované hodinky s týmto Os a dokonca špeciálnu edíciu určenú pre rozhodcov na MS 2018 vo futbale.

Náš tip
Toto je zoznam hodiniek s Android Wear, ktoré budú aktualizované na Wear OS

Nie je známe, aký typ displeja a procesora bude v hodinkách použitý, budú ale vyrobené z kombinácie titanu a kevlaru. Telo bude hrubé 13,9 milimetrov. Špeciálna edícia určená pre rozhodcov by mala mať upravený vzhľad ručičiek s motívom majstrovstiev, respektíve vlajkami reprezentácií, a taktiež špeciálny software, ktorý by mal nešpecifikovaným spôsobom pomáhať rozhodcom pri rozhodovaní zápasov. Výrobca tieto hodinky taktiež ponúkne 1. mája verejnosti v počte 2018 očíslovaných kusov za cenu 5200 dolárov.

23.3.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+