MojAndroid

Je to už týždeň, čo skončili veľmi sledované Majstrovstva sveta 2018 vo futbale v Rusku. Tento športový sviatok bol jednoznačným úspechom pre Francúzsko, usporiadateľa aj sledovanosť televízií. A prekvapujúco prispeli aj k úspechu na poli mobilných technológií. Podľa štatistiky App Annie mali obchody Google Play a AppStore 28,4 miliárd stiahnutí aplikácií za posledný štvrťrok. To je medziročný nárast o 15 %. Jedná sa o nové inštalácie aplikácií, v počte nie sú zahrnuté reinštalácie alebo aktualizácie. Suma utratených peňazí za aplikácie alebo priamo v nich dokonca stúpla medziročne o 20 % na 18,5 miliárd dolárov. Je to jednoznačne najúspešnejší štvrťrok v histórii. Najväčší nárast bol zaznamenaný v USA, Rusku a a Saudskej Arábii. Aký podiel na tom majú MS 2018 vo futbale?

Náš tip
Tieto aplikácie sú nominované na Google Play Awards 2018

Medzi tradične najsťahovanejšími kategóriami v Google Play ako hry, videoprehrávače a editory boli hlavne športové aplikácie súvisiace s Majstrovstami sveta vo futbale. Na platforme iOS dokonca tvorili najviac rastúcu kategóriu nasledovanú Finančnými a cestovnými aplikáciami. 5 najpopulárnejších aplikácií na streamovanie živého vysielania zaznamenali po začatí majstrovstiev nárast stiahnutí o 77 % oproti finále NBA tri týždne predtým. Najväčší nárast zaznamenala služba fuboTV, a to až o 713 %, čo znamená 309-tisíc nových používateľov v USA. Pre porovnanie, službe Hulu vzrástli používatelia o 18 %.

Z pohľadu prenesených dát na používateľa na Android platforme v USA sa v TOP 3 umiestnili aplikácie Telemundo Deportes (#1), FOX Sports GO (#2) a FOX Sports (#3). Tieto aplikácie taktiež patrili k aplikáciám, v ktorých používatelia strávili najviac času. Vo Veľkej Británii používatelia Android platformy strávili v športových aplikáciach spolu cez 6 miliónov hodín. Majstrovstva vo futbale mali veľký vplyv aj na počet predaných aplikácií. Na platforme iOS bola kategória športové aplikácie medzi platenými aplikáciami na treťom mieste za kategóriami Zábava a Produktivita.

Napriek tomu sa ale žiadnej športovej aplikácie nepodarilo dostať do prvej desiatky najlepších bezplatných aj platených aplikácií.

 

 

24.7.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+