MojAndroid

Prehliadač Firefox mobile, ktorý sa do mobilných telefónov dostáva pod názvom Fennec je dostupný na testovanie ako alfa verzia. Testovať ho môžu začať majitelia Android telefónov ako aj Nokie N900. Prehliadač Fennec má spoločné jadro s PC verziou Firefoxu. Momentálne je k dispozícii vo verzii alfa, vývojári sľubujú skoré vypustenie beta verzie spolu s ďalšími vlastnosťami: zrýchlenie grafiky pre rýchlejšie načítanie web stránok.

Mobilný prehliadač Fennec nie je len čistým prehliadačom webových stránok, funkcia Firefox Sync ponúka synchronizáciu s prehliadačom v PC. K dispozícii je synchronizácia záložiek, histórie, heslá a formulárové dáta. Ďalej je možné mať otvorené rovnaké záložky v PC aké sú aj v mobilnej verzii. Prehliadač podporuje aj rozšírenia cez tzv. Add-Ons.

Alpha verzia Fennec pre Android je k dispozícii na tejto stránke alebo stačí zo svojho mobilného telefónu navštíviť stránku Firefox.com/m/alpha.

Video: Funkčnosť alfa verzie Mozilla Fennec

31.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+