MojAndroid

Motorola dnes predstavila veľmi zaujímavú novinku, ktorá láka na kvalitný fotoaparát, veľký natiahnutý displej, vydarený dizajn a veľmi prijateľnú cenu. Máme pred sebou nový bestseller? Pri pohľade na parametre a funkcie, ktoré tento smartfón má, pravdepodobne áno. Motorola one Vision sa na slovenskom trhu začne predávať už zajtra, 16. mája 2019 za odporúčanú cenu 299,90 eur. V predaji bude v dvoch farebných verziách – bronzovej a modrej.

 

Displej s pomerom strán 21:9 a dierou

Motorola one zaujme už na prvý pohľad svojím dizajnom. Jedná sa o prvý smartfón s dierou v displeji, ktorého zobrazovač ponúka pomer strán 21:9. Displej je krásne natiahnutý do všetkých strán, vďaka čomu sa veľmi dobre drží v ruke. Pomer strán hrá v tomto prípade nemalú úlohu, pretože zariadenie môže stále zostať príjemne úzke, aj napriek tomu, že obsahuje veľký displej. Držaniu napomáha aj jemné zaoblenie zadnej strany skleneného tela k okrajom. Zaujímavým dizajnovým prvkom zadnej strany je výrazný efekt zmeny farby k stranám zariadenia. Väčšina výrobcov takýto efekt ponúka, avšak nie k stranám, ale k vrchnej a spodnej strane.

 

Vždy aktuálny a čistý systém

Motorola one Vision prichádza s predinštalovaným operačným systémom Android 9.0 Pie. Je zaradená do programu Android One, takže sa môžete tešiť na čistý Android. Ale nie tak úplne. Pridáva niektoré funkcie, ktoré už poznáme z iných modelov značky, napríklad Moto gestá či Moto displej. Garantované sú mesačné bezpečnostné aktualizácie systému po dobu troch rokov, a taktiež sa môžu majitelia tejto novinky tešiť na dve veľké aktualizácie samotného operačného systému Android. Čiže Motorola one vision dostane aktualizáciu na nadchádzajúci Android Q a tiež na systém, ktorý príde po ňom.

Zameraný na fotografie

Motorola one Vision pokračuje v trende, ktorý výrobca nastolil. Pred pár mesiacmi bol predstavený model moto g7 plus, ktorý za cenu pod 300 eur ponúkal optickú stabilizáciu obrazu. Novinka ide ešte ďalej. Hlavný snímač tiež ponúka optickú stabilizáciu obrazu, avšak jeho rozlíšenie sa zvýšilo až na 48 megapixelov. V praxi maximálne rozlíšenie používať nebudete, to sa zníži, jednotlivé pixely sa spoja a vďaka tomu dokážu zachytiť viac svetla, čo oceníte najmä v noci.

Úplnou novinkou je špeciálny nočný režim, podobný Pixelom od Googlu. Na prezentácii sme mali možnosť vidieť, aké fotografie dokáže vytvoriť nová Motorola one Vision v noci a taktiež po zapnutí tohto režimu. Výsledok bol prekvapujúco veľmi dobrý. Je vidieť, že výrobca zapracoval na samotnom softvéri, no nemalú úlohu hrá aj prítomná optická stabilizácia obrazu.

Keďže nová Motorola one obsahuje procesor, ktorý disponuje aj umelou inteligenciou, môžete sa pripraviť na veľmi zaujímavé efekty a špeciálne funkcie. Novinkou je napríklad špeciálny režim pódiového osvetlenia. Zariadenie dokáže zachytiť váš úsmev, rozoznať množstvo scén a fotografie na základe toho vylepšiť. Zaujímavé je, že aj predný selfie fotoaparát, ktorý sa nachádza v displeji, ponúka vysoké rozlíšenie, pričom jednotlivé pixely sa taktiež spájajú. Presne, ako je to v prípade hlavného snímača.

Procesor od Samsungu a slušná kapacita batérie

Vo vnútri novej Motoroly pracuje procesor Exynos 9609 od Samsungu. Ten je takmer navlas rovnaký, ako dáva Samsung do svojho modelu Galaxy A50. Motorola one Vision je prvým smartfónom na slovenskom trhu s procesorom Exynos, s výnimkou Samsungov.

Veľký displej je potrebné aj napájať. Na to poslúži batéria s kapacitou 3500 mAh. V prípade Motoroly sme zvyknutí na to, že jej zariadenia disponujú slušnou výdržou aj v prípade, že neobsahujú najsilnejšie akumulátory. V tomto smere by mohla nová Motorola one Vision veľmi príjemne prekvapiť. Navyše, nechýba ani rýchle nabíjanie turbopower.

15.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+