MojAndroid

Spojenie Motorola Mobility s Google prináša prvé obete v podobe prepustených zamestnancov, ktorých má byť podľa dostupných informácií až 4000. Znižovanie pracovníkov v globálnom meradle o 20 percent má priniesť spojeniu spoločností Motorola a Google lepšie hospodárenie a pobočky v Ázii a Indii budú značne oklieštené. Motorola tak chce svojim krokom znížiť nielen náklady, ale svoju pozornosť sústredí miesto niekoľkých telefónov ročne, na obmedzené množstvo vyššej kvality.

„Máme právo súťažiť na tomto trhu a myslím, že musíme dokázať, prečo chceme stavať a priniesť ľuďom zariadenie, o ktorom stojí za to hovoriť znovu a znovu,“ povedal Gary Briggs z Motoroly.

Firemná stratégia spoločnosti Motorola sa sústredí zo zariadení nižšej triedy, na zariadenia vyššej triedy, z ktorých má Motorola vyššie zisky. Svoju stratégiu chce spoločnosť Motorola zamerať na lepšiu výdrž batérie, lepšie fotoaparáty a na nový softvér na rozpoznávanie hlasu. Všetko bude prebiehať v úzkej spolupráci so spoločnosťou Google.

V posledných 16 kvartáloch až v 14-tich prípadoch Motorola zaznamenala stratu, a preto jej najvyššou métou je dosiahnutie zisku. Pokles zamestnancov bude znamenať investíciu až 275 miliónov amerických dolárov, ktoré spoločnosť Motorola bude musieť vyplatiť na odstupnom. Oživenie ekonomických výsledkov by následne malo nasledovať začiatkom budúceho roku.

Zdroj, foto: The Verge, New York Times

13.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+