MojAndroid

AME 2000 je najnovším Android smartfónom pre federálne agentúry a ich zamestnancov. Na svedomí ho má spoločnosť Motorola Solutions, ktorú si netreba spájať s akvizíciou Motoroly spoločnosťou Google, nakoľko ide o samostatnú divíziu pre mobilné podnikové riešenia a verejnú bezpečnosť, ktorá bola súčasťou Motoroly len do roku 2011.

Motorola Solutions

AME 2000 je smartfón s najvyšším stupňom bezpečnosti. Pod krytom ho poháňa upravená verzia operačného systému Android, ktorá bola zmenená takmer od základov. Poskytuje šifrované hlasové hovory, šifrované dátové prenosy cez mobilnú sieť alebo Wi-Fi, či dokonca niekoľko bezpečnostných aplikácií, ktoré majú pomôcť agentom pri vykonávaní ich služby. Okrem softvérovej ochrany je dostupný aj mikročip CRYPTR, ktorý ma za úlohu absolútne najvyššie šifrovanie zadávaných hesiel, kódov či rôznych prístupových kľúčov.

AME-2000

Model smartfónu AME 2000 sa dizajnovo nepochybne podobá na staršie modely rady RAZR, na obrysoch však vidno robustnejšie spracovanie a “podnikové zameranie”. V USA má spoločnosť Motorola veľmi dobré renomé a preto veríme, že sa tento smartfón už čoskoro ocitne vo vreckách na čiernych sakách a bude pomáhať agentom pri ich každodennej práci. Komu z vás by sa páčil takýto špiónsky Android smartfón? :)

Zdroj: AndroidAuthority

13.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+