MojAndroid

Spoločnosť Motorola v decembri naznačila príchod desktopového režimu, ktorý mal byť podobný systému DeX od Samsungu. Ten umožňuje používateľom pripojiť sa na akúkoľvek obrazovku a zmení používateľské prostredie smartfónu na prostredie podobné počítaču. Teraz sa desktopový režim od Motoroly stáva realitou a od dnes je služba Motorola Ready For oficiálne dostupná pre model Motorola edge+. Stačí ho aktualizovať na Android 11, informuje portál XDA Developers.

„Vytvorte si kompletné pracovné prostredie pomocou vášho smartfónu – dokonca môžete pripojiť aj klávesnicu a myš,“ uvádza Motorola na oficiálnej stránke služby. „Odosielajte e-maily rýchlejšie. Ľahšie upravujte fotografie a videá. Užite si všetko, čo robíte na väčšej obrazovke.“

Motorola Ready For
Zdroj: XDA-Developers.com

Funkcia Motorola Ready For nevyžaduje nič špeciálne, stačí smartfón pripojiť k monitoru cez USB-C kábel, ktorý podporuje video prenos alebo cez USB-C do HDMI kábel. Nezáleží na tom, o akú obrazovku sa jedná. Môže to byť televízor alebo monitor, avšak musí mať HDMI port alebo USB-C video port. Po pripojení bude používateľské rozhranie vyzerať podobne ako pracovná plocha na počítači.

Motorola edge+ displej
Motorola edge+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Motorola edge+

Možnosti, ktoré Motorola Ready For ponúka

  • Pracovná plocha: Zobrazte viac okien naraz alebo sa bližšie pozrite na videá, umelecké diela a dokumenty. Pre jednoduchšie ovládanie pripojte klávesnicu alebo myš.
  • Video hovory: Užite si video hovory vo vysokej kvalite s možnosťou výberu medzi hlavným 108 MP snímačom alebo 16 MP ultraširouhlým snímačom.
  • Hranie hier: Zahrajte si svoje obľúbené mobilné hry na veľkej obrazovke a ako bonus môžete pomocou technológie Bluetooth spárovať ovládač.

Spolu s uvedením novej funkcie Motorola predstavila Ready For držiak, ktorý podrží vaše zariadenie pri využívaní služby. Je vybavený flexibilným pántom a integrovaným ventilátorom a na trh bude uvedený 19. apríla. Jeho cena však nie je známa.

Desktopové režimy má aj konkurencia

Nie je to prvýkrát, čo sa spoločnosť Motorola pokúsila vytvoriť desktopový režim. Spoločnosť predstavila podobnú funkciu už v roku 2011 s modelom Atrix 4G. Technologické možnosti však vtedy boli výrazne horšie a funkcia nebola veľmi praktická. No hardvér aj softvér sa za posledných 10 rokov veľmi zlepšili a nápad si obľúbili aj iní výrobcovia smartfónov. Samsung už niekoľko rokov zdokonaľuje svoj systém DeX a desktopový režim majú aj smartfóny od spoločnosti Huawei.

Náš tip
Motorola aktualizovala svoje modely na Android 11

19.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+