MojAndroid

Holandský web Mobielkopen zverejnil patentový dokument spoločnosti Motorola, ktorý podala na americkom patentovom úrade. Dokument má titul: Elektronické zariadenie s pántom a odpovedajúcimi systémami a metódami autorizované spoločnosťou Motorola Mobility LLC z Chicaga. Patent ukazuje ako si Motorola predstavuje svoj plánovaný skladací smartfón. Síce je smartfón na nákrese pomerne hrubý a má široké okraje okolo displeja, konečná podoba by mohla byť oveľa tenšia a elegantnejšia. Hlavný ohybný AMOLED displej by sa mal po zatvorení konštrukcie vďaka detailne rozpracovanému pántu zložiť a narozdiel od iných konceptov ohybných smartfónov by mal byť dostatočne chránený. Na prednej strane nájdeme fotoaparát prípadne snímač odtlačkov prstov. Väčšine fanúšikov značky sa pri pohľade na patentové obrázky vybaví legendárny telefón Motorola RAZR.

Pokiaľ by sa patent stal realitou, tak by takýto ohybný smartfón mohol byť priamym nástupcom večkových telefónov RAZR. Tie boli veľmi populárne hlavne v USA a dodnes na nich veľa používateľov spomína. Motorola by tak mohla marketingovo ťažiť zo slávneho mena, ktoré by ju mohlo vrátiť medzi elitu výrobcov smartfónov. Séria telefónov RAZR sa vyrábala od roku 2003 do roku 2007 a len verzie RAZR V3 z roku 2004 sa predalo cez 130 miliónov kusov.

Náš tip
Motorola RAZR V3: Legendárna žiletka | Android RETRO
24.8.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+