MojAndroid

Ohybných smartfónov na trhu začíname pomaly ale isto vídať čoraz viac a každoročne sme svedkami príchodu nových technológií. Tentokrát prichádza s novým patentom spoločnosť Motorola. Podľa informácií na webe nl.letsgodigital.org, bol patentovaný návrh smartfónu s displejom okolo celého zariadenia.

Motorola razr prispôsobí používateľské rozhranie orientácii smartfónu

Celá myšlienka smartfónu vznikla už v roku 2020. Dokumentácia bola schválená a zverejnená až 23. decembra 2021 a podrobne popisuje výrobný proces daného smartfónu. Neskôr vydala spoločnosť aj dodatočnú dokumentáciu týkajúcu sa rovnakého zariadenia. Všetky funkcie sú opísané v časti „Metódy a systémy na zmenu usporiadania virtuálnych tlačidiel prezentovaných na jednom alebo viacerých displejoch elektronického zariadenia“. Okrem toho bol patent podaný v Nemecku a na WIPO (World Intellectual Property Office).

motorola razr patent
Motorola razr (patent) I Zdroj: nl.letsgodigital.rog

Displej tohto smartfónu pokrýva jeho prednú a zadnú časť a rovnako aj ľavú a pravú stranu. Hardvérové tlačidlá na stranách chýbajú a nahradili ich tie softvérové. Takéto tlačidlá sa prispôsobujú orientácií smartfónu (ako ho vyberiete z vrecka, prípadne zodvihnete) a zobrazia sa tam, kde majú. To majú na starosti rôzne senzory, ako napríklad akcelerometer, teplotný senzor a gyroskop.

motorola razr patent
Motorola razr (patent) I Zdroj: nl.letsgodigital.rog

Na spodnej strane sa okrem USB-C portu nachádza slot na SIM karty, mikrofón a jeden zo stereo reproduktorov. Na vrchnej strane sa nachádza sekundárny mikrofón, tlačidlo zapínania a druhý reproduktor. Smartfón by taktiež mal byť vybavený aj stylusom a podporovať by mal viacero gest.

motorola razr patent
Zdroj: nl.letsgodigital.rog

Stále je otázne, či sa tohto smartfónu dočkáme. Ak by bol tento model naozaj predstavený, je jasné, že by sa jeho cena vyšplhala pomerne vysoko. To by z neho jednoznačne neurobilo dostupný smartfón pre masy, ale skôr lákadlo pre technologických nadšencov.

Náš tip
Motorola chystá nový skladací smartfón. Čo ponúkne?

20.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+