MojAndroid

Asi každý trochu starší človek si pamätá dobu véčkových telefónov na začiatku tisícročia, tak úspešnú pre americkú spoločnosť Motorola. A ikonickým modelom pre túto generáciu mobilov bola slávna žiletka – Motorola Razr. Grafici z MobySmartCat ukazujú na videu koncept jej možného nástupcu. Využívať by pritom mohol nové ohybné OLED displeje.

Ikonický dizajn s množstvom inovácií

Motorola RAZR sa prvýkrát objavila na trhu v roku 2004. Vychádzala z predošlých véčkových modelov ako bola u nás známa Motorola V300. Oproti nej ale Razr ponúkol tenší kovový žiletkovitý dizajn. Vďaka nemu nebola Razr tak nápadná vo vrecku ako predošle modely. Farebný 2,2 palcový displej bol vďaka konštrukcii chránený. Spolu s podporou GPRS (neskôr aj EDGE), veľkou klávesnicou a predinštalovaným webovým prehliadačom (neskôr aj Operou Mini) stála Motorola Razr aj u zárodkov mobilného webu. Razr sa neskôr dočkal viacerých generácií ako bola napríklad Maxx.

Zažije legenda znovuzrodenie?

Spoločnosť Motorola neskôr chcela značku RAZR využiť aj u Android telefónov, ale s véčkovým dizajnom pôvodných telefónov už nemali nič spoločne. Podobne ako v Európe stále populárnu Nokiu 3310, môžme v USA v mnohých domácnostiach nájsť pôvodnú žiletku od Motoroly. Budúci rok by mal byť rokom, kedy sa po prvýkrát mali na trhu objaviť prvé skladacie telefóny s ohybnými displejmi. Podľa špekulácií by takým modelom mal byť napríklad Galaxy X od spoločnosti Samsung. A práve ohybný displej využíva koncept grafikov z MobySmartCat. V uzavretom stave pripomína legendárnu žiletku RAZR s pohotovostným farebným informačným displejom určeným pre notifikácie. Po otvorení konštrukcie ale nenájdete typickú hardwarovú klávesnicu s veľkými klávesami a veľký širokouhlý ohybný dotykový OLED displej. Ten je vďaka véčkovej konštrukcii chránený a telefón môže mať kompaktnejšie rozmery než dnešné telefóny. Mal by podľa takýto telefón v dnešnej dobe šancu na úspech?

Zdroj: MobySmartCat

27.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+