MojAndroid

Motorola koncom minulého mesiaca predstavila nové skladacie smartfóny Razr 50 a Razr 50 Ultra pre rok 2024. Minuloročná séria, Razr 40, však ostala trochu zabudnutá. Až doteraz na týchto smartfónoch bežal operačný systém Android 13, pričom Android 14 bol predstavený takmer pred rokom. Ako informuje portál Android Authority, výrobca sa to teraz chystá napraviť, aj keď poriadne neskoro.

Mohlo by vás zaujímať:

Motorola Razr 40 dostáva veľmi oneskorene Android 14

Už dlhú dobu sme nevideli tak extrémne oneskorenú aktualizáciu na novšiu verziu Androidu, ako teraz v prípade skladacieho smartfónu Motorola Razr 40. Aktualizácia je oneskorená minimálne o niekoľko mesiacov. Podľa zdroja 9To5Google, už niektorí používatelia konečne dostali aktualizáciu na Android 14, pár týždňov pred uvedením stabilnej verzie Android 15.

Motorola razr 40
Motorola Razr 40 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Motorola Razr 40 je skvelý ohybný smartfón, ktorý sa ale nedočkal zaslúženej softvérovej podpory. Jeho cena pri uvedení na trh pritom nebola najnižšia. Používatelia môžu mať z toho právom zmiešané pocity. Veríme, že sa to už Motorole nebude diať, pretože konkurencia jej dýcha na krk. Samotná aktualizácia so sebou nesie májové bezpečnostné záplaty. Vonkajší displej bude po novom podporovať režim Always On pre zobrazovanie základných informácií, ako napríklad času či prijatých notifikácií.

Motorola razr 40 Ultra
Motorola Razr 40 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zdá sa, že aktualizácia je vypúšťaná na jednotlivé modely postupne. Niektorý používateľ po manuálnom vyhľadaní môže nový firmvér nájsť a nainštalovať, iný zase nie, a bude musieť ešte niekoľko dní až týždňov počkať. Najnovšie “skladačky” značky Motorola už prišli s predinštalovaným operačným systémom Android 14. Sme zvedaví, kedy následne na ne príde aktualizácia na Android 15.

Motorola Razr 50 Ultra
Motorola Razr 50 Ultra | Zdroj: Motorola

Aktualizácie u konkurencie

Svoje modely aktualizujú aj ostatné spoločnosti. Za zmienku stojí Honor Magic V2, ktorý dostal novú verziu používateľského rozhrania MagicOS 8.0. To prináša funkcie s podporou umelej inteligencie. Obľúbený smartfón zo série Samsung Galaxy A dostal One UI 6.1. Na záver spomenieme, že týmto smartfónom od Xiaomi, Redmi a Poco končí softvérová podpora. Skontrolujte, či sa to týka aj vášho zariadenia.

Honor Magic V2
Honor Magic V2

Náš tip
Potvrdené: Honor Magic V3 prinesie najtenšiu konštrukciu a pokročilú AI. Takto bude vyzerať
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+