MojAndroid

Trh so skladacími zariadeniami sa každoročne rozširuje o nové, zaujímavé modely. Spoločnosť Motorola bola jednou z prvých, ktorá do sveta technológií priniesla schopný skladací smartfón, konkrétne model Motorola Razr z roku 2019. Rok na to predstavila nástupcu Razr 5G a teraz podľa portálu GSMArena chystá už tretiu generáciu svojich ohybných zariadení.

Novinku prezradil priamo výrobca Lenovo, ktorý značku Motorola vlastní. Sľubuje, že nový Razr bude výkonnejší ako jeho predchodcovia a bude mať lepšie spracované používateľské rozhranie. Navyše sa povráva, že bude mať krajší dizajn.

Motorola razr 5G
Motorola razr 5G | Foto: Miroslav Schwamberg

Taktiež je pravdepodobné, že dostupný bude najprv len v Číne, čo je zmena v porovnaní s prvými dvoma skladacím modelmi. Možno sa tak spoločnosť rozhodla spraviť kvôli veľkému dopytu po skladacích smartfónoch v Číne. Navyše, s rýchlo rastúcou konkurenciou musí svoje zariadenia aktívne tlačiť do popredia.

Konkurencia na trhu so skladacími smartfónmi sa rozrastá

Kedy a do ktorého regiónu nový Razr zavíta, je zatiaľ nejasné. Avšak očakáva sa, že bude dostupný aj v ostatných častiach sveta, kde dominujú skladacie smartfóny spoločnosti SamsungGalaxy Z Fold3 a Z Flip3. Konkurenciou pre Motorolu sa nedávno stal aj výrobca OPPO s modelom Find N či Huawei s novo predstaveným smartfónom P50 Pocket.

Náš tip
Všetky Motorola smartfóny, ktoré dostanú Android 12, pekne pokope | Zoznam
26.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+