MojAndroid

Najvybavenejší model od Motoroly si nás získal. Za relatívne priaznivú cenu poskytuje čistý operačný systém Android, veľmi slušný a hlavne variabilný fotoaparát, dostatočný výkon, skener odtlačkov v displeji so strojovým učením a výbornú výdrž. Škoda, že Motorola one zoom nie je zaradená do programu Android One.

Motorola one zoom system android 10

To ale neznamená, že nebude dostávať softvérové aktualizácie. A práve jedna veľká sa chystá. Konkrétne ide o aktualizáciu na najnovší operačný systém Android 10, o čom informuje web GSMArena. Zariadenie prišlo na trh s Androidom 9.0 Pie.

Presný dátum uvoľnennia aktualizácie zatiaľ nie je známy. Očakávame, že sa tak stane ešte do konca tohto roka.

Motorola one zoom dostáva na Slovensku septembrovú bezpečnostnú aktualizáciu

23.10.2019

Motorola má na slovenskom trhu viacero Android One smartfónov. Každý z nich mieri na iného používateľa. Pre ľudí, ktorí svojím smartfónom často fotografujú, je určený model Motorola one zoom.  Na trh prišiel len v septembri. V tom čase už bola uvedená stabilná verzia systému Android 10, ale novinka Motoroly využíva starší systém Android 9.0 Pie. Teraz dostáva na Slovensku aktualizáciu, ktorá síce neprináša najnovšiu verziu systému, ale aspoň jeho septembrovú bezpečnostnú záplatu.

  • Keďže Motorola one zoom nie je v programe Android One, aktualizácia na operačný systém Android 10 síce príde, no staršie a menej vybavené modely one vision a one action ju pravdepodobne predbehnú
  • Aktuálna cena Motoroly one zoom sa v overených slovenských obchodoch pohybuje na úrovni 400 – 430 eur (Alza, Hej.sk, NAY)

Motorola one zoom aktualizácia

Pred aktualizovaním si nabite telefón

Aktualizácia softvéru má označenie PPH29.59-49. Okrem optimalizácie stability opravuje aj viacero chýb v systéme. Konkrétne 6 kritických chýb v systéme, 5 vo frameworku a 2 v média frameworku. Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a jej dostupnosť si overíte v Nastaveniach -> Systém -> Rozšírené -> Aktualizácia softvéru. Pred aktualizovaním sa ubezpečte, že máte dostatok miesta vo vnútornej pamäti, kapacitu batérie nad 70 % a ste pripojení k Wi-Fi sieti, aby ste si zbytočne nemíňali mobilné dáta.

Čo sú hlavné prednosti Motoroly one zoom?

Motorola one zoom ponúka čistý Android 9.0 Pie, parametre strednej triedy a kvalitný fotoaparát so štyrmi snímačmi. Okrem rovnakého 48-megapixelového snímača ako má one vision, ponúka aj ultraširokouhlý snímač, hĺbkový snímač a hlavne 8-megapixelový telefoto snímač s 3x optickým zoomom a optickou stabilizáciou. Poteší aj 6,39-palcový Super AMOLED FHD+ displej, batéria s kapacitou 4000 mAh alebo čipset Qualcomm Snapdragon 675.

Náš tip
Motorola one zoom vs Motorola one vision vs Motorola one action | Porovnanie

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+