MojAndroid

Motorola one vision je smartfón plný skvelých vlastností. Za 299 EUR ponúka výbavu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani vlajkové lode. Krásny natiahnutý displej, špičkový dizajn a nadštandardný výkon robia z tohto telefónu kandidáta na zariadenie s najlepším pomerom ceny a výkonu. To sme sa ale ešte nedostali ani k fotoaparátu, ktorý patrí medzi najlepšie v tejto triede a exceluje najmä v nočných fotografiách.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Exceluje v šere aj v úplnej tme

Až donedávna platilo, že ak chcete dobrý fotomobil, musíte zainvestovať do vlajkovej lode. Lacnejšie modely sa už dlhšie mohli porovnávať s tými najlepšími pri ideálnych svetelných podmienkach. Akonáhle sa však zotmelo, kvalita fotografií šla rapídne dole.

Všetko to ale mení Motorola one vision. Tá prichádza s revolučným 48MP fotoaparátom s podporou technológie Quad Pixel. Tá kombinuje v horších svetelných podmienkach štyri pixely do jedného extrémne veľkého, ktorý dokáže zachytiť oveľa viac svetla.

Ukážka fotografie z Motorola one vision.

K dosiahnutiu skvelých nočných fotografií to však nestačí. Významnú rolu tu hrá ešte aj optická stabilizácia obrazu – ďalšia funkcia, ktorú by ste v ostatných smartfónoch tejto triedy hľadali márne. Vďaka sú totiž výsledné fotografie skutočne ostré aj v prípade, že fotíte za úplnej tmy. OIS mechanicky kompenzuje otrasy vašich rúk, aby bol výsledok čo najkrajší.

Nočné fotky sú tie najkrajšie

Ak patríte medzi používateľov dostupnejších smartfónov, určite ste sa už ocitli v situácii, kedy ste chceli spraviť fotografiu, no mali ste na ňu málo svetla. Niečo podobné sa vám s Motorolou one vision nestane. Telefón totiž dokáže na fotografii zachytiť ešte viac svetla, ako vy vidíte v skutočnosti. Výsledok potom stojí skutočne za to, a to najmä v prípade, že použijete režim Nočné videnie.

Fotografovanie nočných ulíc je extrémne problematické. Nielenže tu je málo svetla, ale to, ktoré tu je, vychádza z pomerne ostrých zdrojov svetla. Výsledkom je často príliš tmavá fotografia, resp. prepálené pouličné osvetlenie. Motorola one vision si však poradila aj s touto náročnou scénou. Na fotografii vpravo môžete vidieť oveľa jasnejšiu scénu, ktorá je na obrázku svetlejšia, ako bola v skutočnosti.

Ďalšia tradičná situácia, kedy oceníte režim Nočné videnie, je večer v podniku. Umelé osvetlenie je tu často nedostatočné a ak si chcete odfotiť vašu večeru alebo ľudí, s ktorou ju jete, ľahko zistíte, že výsledok nemusí byť zrovna najlepší. Aj tu však pomôže špeciálny nočný režim na Motorole one vision, ktorý urobí spoľahlivý a pekný záber.

Aby ste naplno využili režim Nočné videnie, nemusíte čakať až do úplného zotmenia. V šere alebo v akomkoľvek zle osvetlenom priestore sa môžete spoľahnúť na to, že tento režim spraví robotu za vás a z bežnej tmavej fotografie spraví oveľa krajší a svetlejší záber.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

3.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+