MojAndroid

Motorola one vision je v mnohých smeroch výnimočný smartfón. Jeho najvýraznejšou črtou je však veľký, 6,3″ Cinema Vision displej, podľa ktorého dostal telefón aj svoje meno. Prečo je tak výnimočný a v čom je lepší od klasických obrazoviek smartfónov?

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Viac miesta na obrazovke

Displej s uhlopriečkou 6,3″ sme si pred nejakým časom ešte ani nevedeli poriadne predstaviť. Ide o skutočne veľkú obrazovku, ktorá by pred pár rokmi nebola ovládateľná jednou rukou. Moderné natiahnuté pomery strán a minimálne rámiky okolo displeja umožňujú vtesnať čoraz väčšiu obrazovku do menšieho tela smartfónu. Aj preto dnes môže Motorola one vision ponúkať 6,3″ displej bez toho, aby bolo ovládanie obzvlášť náročné.

Obrovskou výhodou je potom množstvo obsahu, ktoré sa na obrazovku zmestí. Pomer strán 21:9 totiž umožňuje naraz zobraziť oveľa viac obsahu vo vertikálnom režime. Práve takto používame smartfón najčastejšie a absolútna väčšina aplikácií je optimalizovaná práve pre takéto zobrazenie.

Či už je to potom počet riadkov na webovej stránke, množstvo obsahu v news feedoch sociálnych sietí, alebo napríklad množstvo riadkov v pracovnej tabuľke, pomer strán 21:9 ocení skutočne každý.

Lepšie držanie v ruke

Druhou obrovskou výhodou takéhoto displeja je jednoduchosť ovládania v pomere k veľkosti displeja. 6,3″ obrazovka je skutočne obrovská a ideálna na prácu s akýmikoľvek multimédiami, sociálnymi sieťami či komunikačnými nástrojmi. Načo je to ale všetko dobré, ak sa telefón drží v ruke komplikovane, šmýka sa po čase vás z neho bolia ruky?

S Motorolou one vision vám nič podobné nehrozí. Telefón je široký iba 71,2 mm, a tak padne do akejkoľvek, aj menšej ženskej dlane. Ovládať ho môžete bez obáv – v ruke drží oveľa lepšie ako bežné širšie telefóny, nešmýka sa a uchopenie je tak oveľa istejšie. Zároveň je vaša ruka menej namáhaná a ani po dlhšej dobe používania nebudete cítiť žiadnu únavu.

TIP: Pre viac informácií, navštívte oficiálny web www.motorola.sk

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Motorola Slovensko.

21.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+