MojAndroid

Minuloročné modely, ktoré sú zaradené do programu Android One, teraz získavajú aktualizáciu na najnovší Android 10. Motorola one action a one vision zaujali čistým operačným systémom Android a displejom s pomerom strán 21:9.

Spomínaná aktualizácia by už mala byť dostupná pre všetky zariadenia kúpené na Slovensku. Aktualizovaná bola aj bezpečnostná záplata systému, a to k 1. januáru 2020.

Náš tip
Motorola one zoom vs Motorola one vision vs Motorola one action | Porovnanie

Motorola one vision dostáva aktualizáciu na Android 10

7.1.2020

Motorola one vision prišla na trh v máji minulého roka s predinštalovaným operačným systémom Android vo verzii 9.0 Pie. Očakávali sme, že tento model bude medzi prvými, ktorý prinesie aktualizáciu na Android 10. Nestalo sa tak. Aj napriek tomu, že patrí medzi Android One zariadenia a ponúka čistý Android, aktualizácia sa poriadne oneskorila.

Motorolu one vision predbehli takmer všetky vlajkové lode ostatných výrobcov, a to sme naozaj nečakali. Tie totiž do programu Android One nepatria.

Zatiaľ len pre Brazíliu

Portál Xda-Developers informuje, že aktualizácia je už k dispozícii pre používateľov v Brazílii. Výrobca zatiaľ dostupnosť pre ostatné trhy, vrátane toho slovenského, neoznámil. Môžeme však očakávať, že sa tak stane v najbližších dňoch. Okrem samotnej aktualizácie operačného systému prináša aj januárovú bezpečnostnú záplatu.

Motorola one vision patrí medzi smartfóny, ktoré ponúkajú výborný pomer cena/výkon. V recenzii sme chválili kvalitný fotoaparát s podareným nočným režimom, slušnú výdrž, pekný displej s pomerom strán 21:9 a tiež čistý Android, ktorý je veľmi dobre odladený.

Náš tip
Motorola one zoom vs Motorola one vision vs Motorola one action | Porovnanie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+