MojAndroid

Spoločnosť Motorola dnes na tlačovej konferencii oficiálne predstavila nový smartfón pre slovenský trh Motorola One. Ide o celkom nový rad zariadení, ktorý je reprezentovaný štýlovým smartfónom so super cenou, zaujímavým hardvérom, ale aj prepracovaným softvérom.

Atraktívny dizajn a zaujímavý hardvér

Motorola One ponúka veľký, 5,9″ HD+ displej s výrezom v hornej stene a skutočne minimálnym rámikom. Aj napriek veľkej obrazovke má telefón pomerne kompaktné rozmery a hmotnosť iba 162 gramov. Telo telefónu je pritom vyrobené zo skla a kovu, pričom predná aj zadná strana je pokrytá odolným sklom Gorilla Glass – to v tejto triede nie je samozrejmosťou.

Telefón ponúka aj veľmi zaujímavý hardvér. Jeho srdcom je čip Snapdragon 625, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Hoci tak nejde o žiadneho výkonnostného priebojníka, v tejto kategórii zariadení ide o veľmi slušnú výbavu. Batéria má kapacitu 3000 mAh, čo je v kombinácii s úsporným čipom a displejom s nižším rozlíšením viac než dostatočná hodnota.

Fotoaparáty plné funkcií

Novinkou sú aj použité fotoaparáty. Vzadu nájdeme kombináciu 13+2MP snímačov. Tie sa starajú najmä o množstvo softvérových fičúr, na ktoré sme zvyknutí z iných smartfónov Motorola. To znamená portrétový režim, selektívna farba, ale po prvýkrát tu nájdeme aj režim Kinematograf, ktorý umožní vytvárať z fotografií efektné animácie, pričom časť fotografie je statická a vami vybraná časť je animovaná.

Vpredu zas nájdeme 8MP snímať, ktorý má tiež množstvo es v rukáve. Jedným z nich je aj predný portrétový režim, na čo Motorola One nepotrebuje dva fotoaparáty, o všetko sa postará softvér. Okrem toho, aj tu je možné použiť režim Kinematograf, čo oceníte pri vytváraní skutočne kreatívnych selfie záberov.

Android One a včasné aktualizácie

Veľmi zaujímavou súčasťou telefónu je aj softvér. Ako názov telefónu napovedá, ide o platformu Android One, konkrétne v tomto prípade je telefón postavený na systéme Android 8.1 Oreo. Zariadenie tak bude fungovať s absolútne čistou verziou Androidu, no Motorola nezabudla na niekoľko svojich prvkov. Nájdeme tu Moto obrazovku a Moto gestá, na ktoré sme už všetci zvyknutí.

Druhou veľkou výhodou je, že telefón bude dostávať aj včasné aktualizácie. Výrobca prisľúbil, že update na Android 9 Pie dostane tento telefón do konca roka, pričom je pravdepodobné, že sa tak stane už v novembri. Okrem toho, telefón má garantovaný ešte jeden veľký update na ďalšiu verziu systému Android, ako aj tri roky bezpečnostných aktualizácií. Ak sa vám v tomto smere nepáčila politika výrobcu pri svojich ostatných líniach zariadení, Motorola One prináša skutočne skvelé oživenie aj v tejto kategórii.

Motorola One: Cena a dostupnosť na Slovensku

Motorola One je už oddnes v predaji u vybraných predajcov. Základná cena zariadenia je 299 EUR, no výrobca nás ubezpečil, že budú k dispozícii početné a pomerne dlhotrvajúce akcie na telefón, vďaka čomu ho na niektorých miestach bude možné kúpiť za 249 EUR. Predávať sa bude v čiernej a bielej farbe.

Fotogaléria:

10.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+