MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Veľmi milé prekvapenie

Z výdrže batérie som veľmi milo prekvapený. Úsporný procesor spolu s displejom s nižším rozlíšením sa podpísali pod naozaj nadštandardnú výdrž. Kapacita batérie je 3000 mAh, nabiť z 0 na 100 percent ju zvládnete  za hodinu aj 42 minút. Počas testovania som Motorolu One vôbec nešetril, ako vždy, aj teraz boli non-stop zapnuté dáta a Wi-fi, kontroloval som maily, vyskúšal pár hovorov a, samozrejme, nechýbali ani sociálne siete a písanie správ. V priebehu dňa zostal čas aj na nejakú tú hru. Na konci dňa som mal stále ešte okolo 30 percent batérie. To znamená, že v prípade štandardného používania stredne náročným používateľom môže pokojne vydržať aj dva dni.

Percentá batérie si môžete, samozrejme, nechať zobraziť priamo v hornej lište. Motorola One disponuje aj šetriacim režimom. Ten dokáže v niektorých prípadoch dosť značne predĺžiť výdrž batérie. Po jeho zapnutí sa zníži výkon zariadenia, obmedzia sa vibrácie, vypnuté budú služby určovania polohy. Rovnako budú obmedzené dátové prenosy na pozadí. Smartfón síce nebudete môcť používať úplne plnohodnotne, no výdrži batérie to rozhodne prospeje.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 25 %
 • 30 min: 42 %
 • 45 min: 59 %
 • 1 hod: 74 %
 • celkové nabitie: 1:42

Záverečné hodnotenie

Z testovania Motoroly One mám veľmi dobré pocity. Vždy po jeho uchopení som mal pocit naozaj drahého a výborne spracovaného zariadenia. Pri pomyslení na jej cenu som sa už len zasmial a povedal som si, že ako je to vôbec možné. Asi najväčšou nevýhodou, aj keď možno skôr len papierovou, je displej “len” s HD+ rozlíšením. FullHD by mu určite pristalo oveľa viac. Na druhú stranu, zo štandardných funkcií nechýba vôbec nič, dokonca sa nezabudlo ani na NFC. Fanúšikov klasického FM rádia poteší aj jeho prítomnosť. Nemôžem však zabudnúť ani na čistý Android, ktorý neobsahuje žiadne zbytočné aplikácie. Na druhú stranu môžu niekomu chýbať zaujímavé funkcie, ktoré ponúkajú rôzne nadstavby. Fotoaparát ponúka dobré zábery a tiež vás nesklame.

7.2

Motorola One

Motorola One je veľmi zaujímavé zariadenie. Na jednej strane ponúka všetko podstatné na čele s podareným dizajnom a kvalitným spracovaním, na tej druhej strane HD displej celú túto snahu značne degraduje. Musím však povedať, že nižšie rozlíšenie pri práci so zariadením až tak neprekáža, jeho farebné podanie a aj ostatné parametre sú na slušnej úrovni. Čistý Android s pravidelnými aktualizáciami a zaradenie do rodiny Android One je tiež veľkou výhodou. Fotoaparát je priemerný, no keď berieme v úvahu cenu Motoroly One, jedná sa o slušný fotomobil, ktorý vás nesklame. Páči sa mi aj prítomnosť 3,5 mm jacku a konektivite nie je prakticky čo vytknúť. Veľkou výhodou je aj podpora NFC, takže platiť môžete v obchodoch aj pomocou novej Motoroly.

zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
60 %
Displej
60 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Dizajn a konštrukcia
 • Čistý Android
 • Prítomnosť NFC
 • Slušná výdrž
 • Cena

 • Len HD+ rozlíšenie displeja
 • Podobnosť s iPhonom X
 • Kvôli výrezu menej informácií v lište
 • Starší proceosr
18.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+